ZDRAVIE: Svet zdravia sa masového podávania výpovedí lekárov na východe neobáva

Humenné 31. augusta (TASR) – Generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia, pod ktorú bude spadať od 1. septembra tohto roka deväť nemocníc na východe Slovenska, Norbert Schellong neočakáva masové zapájanie lekárov v týchto zdravotníckych zariadeniach do podávania výpovedí. Svoje tvrdenie opiera o očakávanie určitých pozitívnych zmien, ktoré sa budú týkať zamestnancov jednotlivých nemocníc.  
Vranovská investičná, s. r. o., patriaca pod spoločnosť Svet zdravia, môže na základe rozhodnutia poslancov Košického samosprávneho kraja prevádzkovať od 1. septembra tohto roka nemocnice v Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Rožňave a Michalovciach. Pod správu Svet zdravia, a. s., v súčasnosti spadajú aj zdravotnícke zariadenia v Humennom, Vranove nad Topľou, Stropkove, Medzilaborciach a Svidníku. 
„Domnievam sa, že v nadväznosti na zmeny v súvislosti s našou centralizáciou na východnom Slovensku, myslím si, že to budú nulové stavy, ktoré by mali ambíciu sa do tejto akcie zapojiť,“ podotkol Schellong na margo podávania výpovedí lekárov na Slovensku, ktoré avizovalo Lekárske odborové združenie. 
Lekári jednotlivých nemocničných zariadení na východe Slovenska sú podľa jeho slov v súčasnosti v očakávaní určitých pozitívnych zmien. „Na rok 2012 dnes predstavujeme svojim zamestnancom vízie na ďalšie roky. Plánujeme dynamiku rastu miezd, takže nás začínajú vnímať ako rýdzo súkromného prevádzkovateľa,“ uzavrel generálny riaditeľ spoločnosti Svet zdravia.

Pridaj komentár