ZDRAVIE: LOZ prijíma ponuku vlády na zvýšenie miezd a avizuje návrat lekárov

Bratislava 2. decembra (TASR) – Lekárske odborové združenie (LOZ) sa dnes rozhodlo prijať ponuku vlády na zvýšenie miezd, ktorú dostali v stredu (30.11.). Pred dnešným rokovaním s predsedom NR SR Pavlom Hrušovským (KDH) to oznámil šéf LOZ Marian Kollár s tým, že ak sa s vládou dohodnú na legislatívnych zárukách, lekári sa vrátia do nemocníc.
„Teraz ostáva len na vláde, či to, čo sľúbila, aj splní a či to NR SR aj schváli. Pre nás to bolo veľmi ťažké rozhodovanie, lebo sme išli až za hranice našich možností. Robíme to pre to, lebo nám záležalo a aj nám záleží na našich občanoch,“ uistil Kollár. Po podpise memoranda a schválení návrhov zákonov sa podľa jeho slov lekári vrátia do nemocníc.
Zároveň uviedol, že všetky technické detaily príslušných právnych noriem sú už prakticky hotové. Kollár tiež potvrdil, že vláda LOZ sľúbila špeciálny zákon o odmeňovaní lekárov. „Naši lekári boli vždy pripravení, no v tejto chvíli zodpovednosť za situáciu je v rukách vlády a NR SR,“ dodal s tým, že dohoda sa mala prijať podstatne skôr, lebo snaha zo strany LOZ tu bola.

Pridaj komentár