ZDRAVIE: Hemofilické združenie organizuje už 20. tábor pre deti a dospelých

Bratislava 24. júla (TASR) – Slovenské hemofilické združenie organizuje tohto roku už jubilejný 20. ročník rehabilitačného tábora pre deti a zároveň rekondično – rehabilitačného pobytu dospelých hemofilikov v Turčianskych Tepliciach. Pobyty majú rehabilitačný charakter so zameraním na zlepšenie celkového zdravotného stavu, hlavne hybnosti pohybového aparátu a zvýšenie fyzickej kondície, čo je predpokladom zníženia počtu krvácavých príhod.
Akcie sa uskutočnia do 30. júla 2011. Turčianske Teplice majú podľa predsedu Slovenského hemofilického združenia Jaroslava Janovca výborné podmienky pre rehabilitáciu, liečivé účinky termálnej vody a vyškolený tím rehabilitačných pracovníkov miestnych kúpeľov.
Tábor navštívi aj hokejista slovenskej reprezentácie a hráč tímu NHL San Jose Sharks Michal Handzuš, ktorý sa počas besedy a autogramiády podelí o zážitky a skúsenosti z pôsobenia v americkej Národnej hokejovej lige. „Nedá nám nespomenúť, že počas minuloročných táborov boli deti fantastické, aj keď to nemajú ľahké. Možno práve preto dokážu byť úprimné a tešiť sa z každej maličkosti,“ uviedol Janovec.
Uvedené projekty sa uskutočňujú vďaka výťažkom z verejnej finančnej zbierky k Svetovému dňu hemofílie, ktorá sa konala v apríli tohto roku. Aj naďalej je možné prispieť a podporiť rehabilitačné pobyty hemofilikov poslaním príspevku priamo na účet zbierky 179 499 4151/0200. Od 1. apríla do 31. augusta 2011 možno prispievať aj prostredníctvom zaslania SMS s textom: DMS HEMO na číslo 877. Cena Darcovskej SMS správy je jedno euro.
Jubilejný ročník tábora sa koná aj vďaka podpore z grantového programu Raz ročne spoločne, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska.

Pridaj komentár