ÚVZ: Kontroly neodhalili poľské trubičky s jedom na hlodavce

Bratislava 25. januára (TASR) – Regionálne úrady verejného zdravotníctva v posledných dňoch kontrolovali cukrovinky, ktoré pochádzajú z Poľska. Podnetom boli správy o vaflových trubičkách, ktoré obsahovali jed na hlodavce. Úrady skontrolovali 1781 bufetov, kaviarní a cukrární, z nich bolo 577 školských bufetov. TASR o tom informoval hlavný hygienik Slovenskej republiky Ivan Rovný.
Kontrolóri našli iba jedno podozrivé balenie cukroviniek v cukrárni v Žiari nad Hronom. Išlo o oblátkové srdiečka Stilla Dolce. „Aj napriek tomu, že predmetný výrobok v zložení neobsahoval sušené mlieko a nebol uvedený v zozname nebezpečných výrobkov pochádzajúcich z Poľska, bol z predaja odstránený a zlikvidovaný,“ povedal Rovný.
Mimoriadne kontroly sa konali od 23. do 25. januára. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) ich nariadil potom, ako sa v Rýchlom výstražnom systéme pre potraviny a krmivá objavilo oznámenie o cukrovinkách z Poľska vyrobených zo sušeného mlieka, v ktorom bol nájdený jed na hlodavce. ÚVZ informoval, že sušené mlieko bolo použité ako zložka na výrobu deviatich druhov vaflových trubičiek s rôznymi náplňami v spoločnosti Magnolia Sp. Z o.o. ul. Transportowa 3, 68 – 300 Lubsko, Poľsko. Rovný na záver uviedol, že v ostatných kontrolovaných prevádzkach neboli zistené žiadne cukrovinky od spomínaného výrobcu.

Pridaj komentár