TREBIŠOV: Pacienti na Kardiologickej JIS dostali nové polohovacie postele

Trebišov 26. júla (TASR) – Nemocnica s poliklinikou v Trebišove a. s. chce zvyšovať kvalitu poskytovanej starostlivosti svojim pacientom. V týchto dňoch preto pribudlo na jej Kardiologickej jednotke intenzívnej starostlivosti päť nových polohovacích lôžok, ktoré majú pomôcť personálu nemocnice.
„Tieto postele je možné rýchle polohovať v prípade ohrozenia života a potreby resuscitácie. Komfortná manipulácia s nimi uľahčuje personálu transport pacientov na diagnostické vyšetrenia mimo oddelenia,“ komentoval primár oddelenia Michal Daniš.
PR manažérka spoločnosti Svet zdravia, ktorá prevádzkuje trebišovskú nemocnicu Zuzana Gajdošiková, TASR povedala, že cena jednej takej postele sa pohybuje okolo 5500 eur.
Nové postele majú podľa primára aj antidekubitné matrace. Tie zabezpečia kriticky chorým lepší komfort a chránia ich pred vznikom preležanín. Zároveň majú všestranné možnosti polohovania pacientov, bočnice pre prevenciu pádov a doplnky pre lepšiu ošetrovateľskú starostlivosť. Súčasťou každého lôžka je moderný a účelový príručný stolík s výklopnou doskou, ktorú ležiaci pacienti ocenia najmä pri podávaní stravy.
Samotná jednotka intenzívnej starostlivosti prešla podľa Gajdošikovej pred časom čiastočnou rekonštrukciou a nainštalovali tam aj nový monitorovací systém. „Investícia do obnovy posteľového vybavenia jednotky je jedným z viacerých projektov nemocnice, ktorých cieľom je zvyšovať kvalitu poskytovanej starostlivosti a samotným pacientom spríjemniť liečbu a pobyt na lôžku,“ dodala Gajdošiková.

Pridaj komentár