Svet nevidiacich ukrytý vo fotografii

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska pripravila 9. ročník fotografickej súťaže Cesta svetla, ktorej cieľom je priblížiť sa svetu ľudí so zrakovým postihnutím prostredníctvom fotografie.

Do súťaže sa prihlásilo 22 účastníkov s 83 fotografiami. Odborná porota, ktorej členmi sú profesionálni fotografi Miroslav Zaťko, Ján Miškovič a zástupca organizátora Marián Horanič, rozhodla 24. októbra o poradí víťazov. Ich mená budú vyhlásené na vernisáži výstavy, ktorá bude otvorená 13. novembra o 18.00 h v priestoroch foyer Domu kultúry Zrkadlový háj na Rovniankovej ulici v Bratislave. Prezrieť si ju môžete do 30. novembra.

Vernisáž výstavy, ktorá počas nasledujúcich 12-tich mesiacov prejde celým Slovenskom, sa každoročne koná v novembri – v mesiaci fotografie. Snímky, ktoré netradične spájajú zastretý svet šera a tmy s vizuálnom, budú predstavené i v propagačnom kalendári ÚNSS na rok 2013. Verejnosti bude po prvýkrát prezentovaný práve na vernisáži. Vernisáž výstavy sa viaže k Svetovému dňu nevidiacich. V roku 1745 sa v tento deň narodil priekopník systematického vzdelávania nevidiacich Valentin Huay. V roku 1784 založil v Paríži prvú školu pre nevidiacich.

Pridaj komentár