PIEŠŤANY: Z výťažku charitatívnej aukcie podstúpi liečbu sedem pacientov

Piešťany 26. októbra (TASR) –  Druhý ročník Charitatívneho aukčného salóna ADELI sa skončil vynikajúcim výsledkom. Výťažok činí 16.170 eur. Táto suma sa použije na špecializovanú rehabilitačnú liečbu siedmich slovenských pacientov. Informovala predsedníčka Asociácie pomoci postihnutým Miriam Juhanesovičová.
„Patrónkou projektu bola Soňa Müllerová, ktorá podujatie aj moderovala. Aukcia sa konala v stredu (26.10) večer pod záštitou primátora Piešťan Rema Cicutta,“ povedala predsedníčka s tým, že priamo na aukcii sa vydražila suma 11.170 eur, ktorú počas spoločenského večera zvýšil ešte predseda Paralympijského výboru Ján Riapoš a anonymný dražiteľ vydražením ďalších dvoch diel o 5000 eur.
Podľa Juhanesovičovej sa dražili diela renomovaných slovenských a zahraničných výtvarníkov, ako aj piešťanských autorov. „Spestrením aukcie boli aj nevšedné zberateľské rarity – koláže od herca Vladimíra Bartoňa, kuchárska kniha pre nevidiacich s reliéfnymi ilustráciami Evy Márie Trajterovej a reprodukcia obrazu Karla Gotta s jeho osobným venovaním dražiteľovi, o ktoré sa v aukcii viedol veľmi zaujímavý súboj záujemcov,“ priblížila predsedníčka. Dodala, že prostredníctvom kúpy výtvarných diel dražitelia pomôžu k zlepšeniu života pomocou intenzívnej špičkovej rehabilitácie v ADELI Medical Centre v Piešťanoch deťom aj dospelým. Paľkovi Režovi, ktorý vo veku 12 rokov po náraze auta, ktoré mu vzalo mamičku, ostal na invalidnom vozíku, 25-ročnej mladej poetke Lenke Podhradskej, trojročným dvojičkám Wijackým, ktoré po narodení vyhrali svoj boj o život, ale ďalej bojujú s mnohými zdravotnými problémami. Medzi pacientmi je aj štvorročná Nellka Vadovičová, štvorročná Dominika Kučerková, ktorá vďaka programu Modré z neba urobila v ADELI Medical Centre prvé kroky vo svojom živote a 11-ročný Matúško Breznický, ktorý je napriek svojmu postihnutiu vynikajúcim žiakom.
Odborný dohľad nad aukciou mal aukčný dom SOGA, licitátorkou bola rovnako ako minulý rok Nina Gažovičová.

Pridaj komentár