MZ SR: Počet dietetických potravín sa od októbra zvýši o dve percentá.

Bratislava 24. septembra (TASR) – Počet dietetických potravín na slovenskom trhu sa po októbrovej kategorizácii zvýši o dve percentá. „Podiel dietetických potravín s celkovým doplatkom poistenca do jedného eura sa zvýši z 50 na 52 percent a podiel dietetických potravín s celkovým doplatkom poistenca najviac do dvoch eur predstavuje až 64 percent zo všetkých dietetických potravín zaradených v Zozname dietetických potravín, čo je viac ako polovica,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.
Počet dietetických potravín s percentuálnym doplatkom poistenca nad 75 percent konečnej ceny sa v porovnaní s predchádzajúcou kategorizáciou nemení. V prípade dietetických potravín v kategóriách s doplatkom poistenca nad 3,51 eura počet potravín klesne.
Do Zoznamu dietetických potravín sa od októbra napríklad zaradí zmes aminokyselín na diétny režim pri fenylketonúrii. Zahrnie sa sem aj dojčenská výživa pre dojčatá od 6. mesiaca, ktoré nemôžu byť dojčené a majú alergiu na kravské mlieko. Tá obsahuje špeciálne upravené bielkoviny, ktoré významne znižujú riziko alergickej reakcie. Novinkou má byť aj dojčenská výživa pre diétny režim pri výžive nedonosených detí a detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou.

Pridaj komentár