LOZ: M. Kollár odstúpil z vedenia lekárskych odborov, nahradí ho P. Visolajský

Bratislava 17. marca (TASR) – Lekárski odborári menia svoje vedenie. Na poslednom sneme (16.-17.3.) odstúpil z postu predsedu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marian Kollár s tým, že nemieni ďalej kandidovať. Novým predsedom sa stal Peter Visolajský z nitrianskej fakultnej nemocnice. Podpredsedami sú naďalej Ján Sýkora, Pavol Oravec a Michal Polician. Snem LOZ udelil Kollárovi za jeho zásluhy honor čestného predsedu LOZ.
Visolajský považuje za svoju prioritu realizáciu protikorupčných opatrení z dielne LOZ. Avizoval, že bude trvať na plnení memoranda uzatvoreného s vládou, ktoré znamenalo koniec krízy v zdravotníctve pre hromadné výpovede lekárov. Verí, že nový šéf rezortu bude pre odbory korektným partnerom.
Nový predseda chce dosiahnuť, aby „už nedochádzalo k uzatváraniu nevýhodných zmlúv a tým k tunelovaniu financií z už aj tak podvyživeného rezortu zdravotníctva, ako tomu je aj napríklad pri posledných kauzách, kde sa vďaka nevýhodným nájomným zmluvám dostali do súkromných rúk parkovisko pred nemocnicou UNB Bratislava, ako aj pracovisko magnetickej rezonancie na Kramároch“.

Pridaj komentár