KOŠICE: V nemocnici v Šaci sa uskutočnili Lekársko-lekárnické dni

Košice 16. októbra (TASR) – V Nemocnici Košice-Šaca sa v sobotu (15.10.) uskutočnilo v rámci Uniakadémie prvé kolo vzdelávacích podujatí pod názvom Lekársko-lekárnické dni Unipharmy. Spoločné stretnutie odborníkov z oblasti lekárstva a lekárenstva zorganizovala slovenská lekárnická akciová spoločnosť v spolupráci so Slovenskou lekárnickou komorou, Alianciou lekárnikov, Regionálnou lekárnickou komorou Košice a Slovenskou farmaceutickou spoločnosťou – LS.
Program a prednášky boli venované tak odborným lekárskym a lekárnickým témam, ako aj témam, ktoré sa dotýkajú súčasného stavu a vývoja zdravotníctva a lekárenstva na Slovensku. Prednášajúci sa vo svojich príspevkoch venovali napríklad problematike transformácie štátnej nemocnice na akciovú spoločnosť, perspektívam Slovenskej lekárnickej komory, či existencii lekární v budúcnosti. Medzi odborné témy podujatia patrili napríklad biologické liečivá, postavenie lekárnika v procese optimalizácie terapie vybraných ochorení, probiotiká alebo liečba fibrilácie predsiení srdca.
„Ambíciou podujatia je aj do budúcnosti podieľať sa na odbornom vzdelávaní  lekárnikov na celom Slovensku, čo následne zvýši kvalitu poskytovania ich služieb pacientom,“ povedal na margo usporiadania podujatia predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Unipharmy Tomislav Jurik.
So svojimi prednáškami na Lekársko-lekárnickom dni okrem Tomislava Jurika vystúpil aj Tibor Czuľba, prezident Slovenskej lekárnickej komory, Juraj Vančík, riaditeľ Nemocnice Košice-Šaca, Ladislav Kňaze, predseda predstavenstva Aliancie lekárnikov, či profesor  Pavel Švec z Katedry farmakológie a toxikológie FaF UK, Jana Klimasová zo Štátneho ústavu na kontrolu liečiv, lekári z Nemocnice Košice-Šaca a ďalší odborníci.

Pridaj komentár