HUMENNÉ: Nové lôžka v nemocnici sú prínosom pre pacientov i zdravotnícky personál

Humenné 30. decembra (TASR) – Nemocnica A. Leňa v Humennom získala v týchto dňoch charitatívnu pomoc v podobe desiatok polohovateľných postelí s príslušenstvom cez Rád maltézskych rytierov zo Švajčiarska. Darované lôžka zvýšia komfort hospitalizovaných pacientov a uľahčia prácu zdravotníckemu personálu.
Nemocnica A. Leňa sa uchádzala o získanie polohovacích postelí zo zahraničia v spolupráci s humenskou radnicou, Územným spolkom Slovenského Červeného kríža v Humennom a Veľvyslanectvom Slovenskej republiky vo Švajčiarsku.
„Dostali sme konkrétne 23 elektricky a mechanicky polohovateľných postelí. Ich cena sa pohybuje od 700 do 1000 eur, čiže celková hodnota daru predstavuje vyše 20.000 eur,“ informoval riaditeľ nemocnice Marián Béreš. Ako dodal, takýto objem finančných prostriedkov by zdravotnícke zariadenie na jednorazové zakúpenie nových lôžok zo svojho rozpočtu vyčleniť nemohlo.
„Postele sú vhodné hlavne pre ľudí po operáciách, keďže sa im z nich ľahšie vstáva. Zdravotníckemu personálu na druhej strane uľahčujú napríklad prácu pri premiestňovaní pacientov z lôžka na operačný stôl,“ priblížila pridanú hodnotu darovaného vybavenia vrchná sestra chirurgického oddelenia Jana Rošková.
Polohovateľné postele využívajú v týchto dňoch na ôsmich lôžkových oddeleniach nemocnice. „Môžem sa dostať do potrebnej polohy, ktorá mi uľahčuje dýchanie, pohodlne sa môžem napiť vody alebo zísť z lôžka,“ priblížila svoje skúsenosti jedna z hospitalizovaných pacientok. 
Súčasťou daru zo zahraničia bolo aj ďalších 12 polohovateľných postelí. Tie by mali podľa slov primátorky Humenného Jany Vaľovej v budúcnosti slúžiť klientom nového zariadenia pre seniorov.

Pridaj komentár