Aktivisti o parkovaní: Veríme v zdravý rozum poslancov

Včera sa uskutočnilo v Dunajskej Strede ďalšie zo série protestných stretnutí proti  spoplatneným parkoviskám pred nemocnicami. Novela zákona, ktorá má občanom garantovať bezplatné parkovanie pred nemocnicami, bude o pár dní v parlamente, v prvom čítaní.

Občiansky aktivista Miroslav Kollár (na smímke) sa na protestnom zhromaždení pre portál SLOVENSKÝ PACIENT vyjadril: „Myslím si, že táto celoslovenská kampaň bude mať pozitívny výsledok. Ľudia chápu a vidia, že bojujeme za občanov. Pravda je na našej strane, a poslanci to budú musieť zvážiť pri svojom hlasovaní a rozhodovaní“.

 

 

Prehovoril aj poslanec NR SR Gabriel Csicsai (MOST-HÍD): „Jeden z tých, čo podpísali zmluvu, je stále štatutárom nemocnice. Podal na nás trestné oznámenie – v zmysle, že sme kritikou zmluvy poškodili dobré meno, a za to žiada peňažnú satisfakciu. Žiaľ, parkoviská sú uzatvorené, rampy fungujú, a je to otázka času, kedy budú mestskí policajti pokutovať ľudí ohľadom zákaze státia. Petíciou by sme chceli podporiť zákon, ktorý teraz išiel do parlamentu, aby videli, že ľudia chcú bezplatné parkoviská. Každý bol chorý, a raz bude chorý. V tomto smere netreba hľadieť na politickú príslušnosť. Myslím si, že keď niekto z toho nebude chcieť vytĺcť politický kapitál, nevidím dôvod, prečo by to neprešlo. Tých pár eur nezachráni ekonomickú situácie nemocnice. Tu zbohatnú len tí, ktorí to tu prevádzkujú, a na úkor pacientov“.

„Je škandál, čo bol schopný podpísať župný poslanec a primátor mesta Dunajská Streda. Bez 4,5 milióna eur je zmluva prakticky nevypovedateľná. Budeme sa brániť, lebo stále trváme na tom, že podpisom zmluvy ide o podozrivé korupčné správanie. Verím v zdravý rozum poslancov. Sú tu prezidentské voľby, a ja pevne verím, že nedovolia, aby Slovensko bolo vypaľované bielymi goliermi už aj v slovenských nemocniciach. Spontánne sa k nám pripájajú aj ľudia s ďalších miest. V tomto smere celé Slovensko vrie. Ozývajú sa aj z tých miest, kde je niekoľko rokov zavedené platené parkovisko pred nemocnicou. Nie je pravda, že Slovák si na všetko zvykne,“ doplnil ho jeho kolega, poslanec NRSR (MOST-HÍD) Jozef Nagy.

 

Jozef Nagy

Gábor Grendel, podpredseda hnutia NOVA, ktorého sme oslovili, podotkol, že: „Hnutie NOVA považuje spoplatnenie parkovísk pred nemocnicami za hyenizmus na pacientoch. Sme spolupredkladateľmi zákona. Vždy, keď rozhodujú politici, musia si uvedomiť, že sú volení ľuďmi. A každý politik sľubuje, že bude hájiť záujmy ľudí“.

 

Gábor Grendel

Ďalšie avizované stretnutie k celoslovenskej protestnej kampani je v Nitre, v stredu 12. marca 2014 o 15.00 hodine, pri rampách fakultnej nemocnice. Viac informácií o kampani nájdete na fejsbukovej stránke HORE rampy BEZ platenia.

Pridaj komentár