ZDRAVIE: Malí pacienti v žiarskej nemocnici sa liečia v zrenovovaných izbách

Žiar nad Hronom 15. júla (TASR) – Malí pacienti v žiarskej Všeobecnej nemocnici sa liečia vo vynovených izbách. Prostredníctvom charitatívneho projektu Farebné nemocnice sa totiž podarilo zrenovovať priestory dojčenského oddelenia, do ktorého patrí vyšetrovňa, JIS, izby pre dojčatá a batoľatá, izolačka a kuchynka. Vybavenie, ktoré sa v nich nachádzalo, bolo v nemocnici od jej postavenia v roku 1963.  
„Tento projekt nám pomohol, pretože nové zariadenie skvalitnilo prácu sestier a lekárov na oddelení a aj malým pacientom, ktorým spríjemnilo pobyt na oddelení. Tieto izby sme vybrali preto, že mamičky veľmi pôsobia na svoje detičky a keď sú spokojné, tak sú spokojné aj ich deti,“ uviedla vedúca sestra detského oddelenia Katarína Bílková.
Patrónom projektu je už od roku 2003 švédska kozmetická spoločnosť Oriflame. Od jeho počiatku sa jej podarilo vynoviť viacero oddelení v celkom šiestich slovenských nemocniciach. „V Žiari nad Hronom sme rozhodli investovať viac ako 17.000 eur práve na rekonštrukciu detských izieb. Zamerali sme sa na nákup nového nábytku pre deti, ako sú postieľky, skrinky, prebaľovacie pulty a detskú váhu,“ podotkla Lenka Štefániková, marketingová riaditeľka spoločnosti Oriflame. 
Renováciu oddelenia podporila aj slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Sama má vlastnú nadáciu a dlhodobo podporuje projekt v Kambodži, kde sa venuje HIV pozitívnym deťom. „Tenis mi dal tak strašne veľa v živote, že je načase to vracať späť a venujem sa nielen svojej charite v Kambodži, ktorú už mám štyri roky, ale takisto som chcela začať robiť niečo aj na Slovensku,“ podotkla Hantuchová. 
Ako ďalej dodala, tento projekt ju oslovil v tom, že pomáha mladým ľuďom v nemocniciach. „To je asi to najdôležitejšie, pretože mám pocit, že keď pomôžeme jednému človeku, tak ten zase môže pomôcť ďalej,“ dodala známa tenistka. 
Detským oddelením, ktoré sa o malých pacientov stará už takmer pol storočia, prejde ročne až asi 1100 pacientov. Na oddelení je poskytovaná diagnosticko-liečebná a ošetrovateľská starostlivosť o akútne a chronicky choré deti. Priestory s kapacitou 25 lôžok poskytujú starostlivosť deťom od novorodeneckého obdobia do veku 19 rokov.

Pridaj komentár