ZDRAVIE: Bratislava má novú nadštandardnú pôrodnicu

Bratislava 29. júna (TASR) – K trom štátnym bratislavským pôrodniciam – na Kramároch, v Ružinove a Petržalke pribudla tento týždeň ďalšia, súkromná. Rekonštrukcia bratislavskej gynekologicko-pôrodníckej nemocnice Koch na Partizánskej ulici si vyžiadala viac ako sedem miliónov eur. Zariadenie má vyše 30 postelí zväčša v dvojlôžkových izbách, ktoré počítajú aj s prítomnosťou otca.
Kochovo sanatórium nechal postaviť začiatkom 30. rokov minulého storočia jeden z najvýznamnejších československých chirurgov Karel Koch. Svojho času išlo o najmodernejšiu nemocnicu v Československu. Po druhej svetovej vojne sanatórium znárodnili, pričom budova sa ďalej využívala ako pôrodnícka a gynekologická klinika. Postupne však chátrala.
Sanatórium zatvorili v apríli 2008 a rekonštrukčné práce začal investor o rok neskôr. V súlade s požiadavkami Krajského pamiatkového úradu k pôvodnej budove zrekonštruovali a nadstavili nové operačné a pôrodné sály a zachovali unikátne architektonické prvky pôvodnej stavby. Riaditeľom zrekonštruovanej nemocnice sa stal Vladimír Cupaník.

Pridaj komentár