Striebro zabíja i lieči

Mnohí ľudia si predstavujú striebro len v súvislosti so šperkami (prípadne športovými medailami) a neuvedomujú si, že tento vzácny kov má aj iné, a navyše omnoho dôležitejšie využitie. Dokáže ochrániť naše zdravie pred choroboplodnými zárodkami a svoje významné miesto zaujíma aj v kozmetike. Skúsenosti s pozitívnymi účinkami striebra mali už starí Gréci a najmä Rimania – tí vkladali striebro do vodojemov, aby tak zabránili infekciám. Strieborné poháre, misy a príbory bránili aj rastu baktérií v potravinách: lode prevážali pitnú vodu v strieborných nádobách, strieborné mince sa vkladali do obuvi proti zápachu a hádzali do studní. Aj v našich končinách predkovia oceňovali účinky tohto kovu. Zistilo sa napríklad, že v studničkách, ktoré boli považované za liečivé, nachádzalo sa koloidné striebro.

Čistí a regeneruje pleť

Koloidné striebro je čisté striebro, rovnomerne rozptýlené v destilovanej vode. Mimochodom, táto látka je v prírode rozšírená a prirodzene sa vyskytuje v kvalitnej vode. Vo vode sa striebro pretvorí na mikročastice, veľké 0,015 až 0,001 nm, čo je dobré pre ľudské telo. Vírusy v našom organizme sú veľké od 15 do 150 nm, baktérie dokonca ešte väčšie, a koloidné striebro môže vďaka svojej veľkosti (či skôr malosti) prenikať priamo do jadra patogénu – a zničiť ho. Vírusy a baktérie sa nám objavujú aj na koži, takže používanie kozmetiky s koloidným striebrom našu pokožku od patogénov očisťuje. Striebro sa používa aj ako pleťové tonikum na tvár a dekolt. Kozmetika s obsahom kvalitného striebra dokonale čistí a regeneruje pleť. Pravidelné používanie pokožku vyhladzuje a dodáva jej matný vzhľad. Strieborné tonikum je určené pre všetky typy pleti a vekové skupiny, a priaznivé účinky pocítia hlavne tí, ktorých pleť má väčší sklon k mastnote a tvorbe akné.

Ióny ničia mikroorganizmy

V suchom prostredí je striebro bez účinku. Vo vlhkom prostredí však emituje striebro ióny Ag+, ktoré napádajú bunku patogénov a jej fyziologické funkcie. Ióny prerušujú najdôležitejšie funkcie v mikroorganizme. Bez týchto funkcií je rast baktérie potlačený, no častejšie býva mikroorganizmus zničený. Pre mikroorganizmy má kladne nabitý ión vysokú toxicitu, avšak na ľudskú tkanivovú bunku pôsobí toxicita len minimálne. Striebro je účinnejšie než antibiotiká, lebo je extrémne aktívne aj v malých množstvách. Pre tento oligodynamický efekt, keď jedna miliardtina gramu striebra stačí na obmedzenie funkčnosti istého druhu baktérií, sa striebro najviac využíva v zdravotníctve. Koloidné striebro, označované ako Ag 100, je účinné v boji proti dlhšie trvajúcim zápalom, infekčným chorobám, mykózam, psoriáze, dermatózam, ekzémom, oparom, akné, lupinám či ťažko hojiteľným ranám. Ag 100 zmierňuje bolesť a svrbenie, napomáha regenerácii poškodených buniek a podporuje vyplavovanie toxínov z organizmu.

Pôsobenie na pokožku

Každoročne pribúda počet ľudí, ktorí majú problémy s citlivou pokožkou, ktorá je zapálená či poškodená. V takom stave má pokožka citeľne zníženú hladinu prirodzenej antibakteriálnej odolnosti a vzrastá množstvo patogénnych mikroorganizmov, ktoré brzdia proces hojenia. Mikroorganizmy sú hlavnou príčinou svrbenia a následné škriabanie len zhoršuje bolestivý zápal. Bludný kruh dokáže pretnúť až mikrostriebro, ktoré sa pridáva do viacerých kozmetických výrobkov. Mikrostriebro sa pridáva do kozmetických prípravkov vo veľmi nízkych koncentráciách. Ide o moderné, technologicky upravené kovové striebro (strieborný prášok), ktoré má veľký, biologicky aktívny povrch. Špongiovitá štruktúra umožňuje jeho dobré priľnutie na pokožku. Ióny, ktoré uvoľňuje, pôsobia priamo na bunkovú stenu mikroorganizmov a bránia ich ďalšiemu deleniu. Pokožka sa zotaví, oživí, zjemnie, získa späť prirodzenú elasticitu. Efektívne zníženie počtu mikroorganizmov umožňuje nepridávať do kozmetických výrobkov s obsahom striebra konzervanty. Striebro je schopné zničiť okrem baktérií aj vírusy, huby a kvasinky. V kombinácii s inými prostriedkami (najčastejšie pantenolom a zinkom) je ideálne pre zlepšenie stavu pokožky. Nemá nepriaznivé účinky, zostáva na pokožke a nevstrebáva sa. Využívajme ho všade, kde treba chrániť pokožku pred mikroorganizmami.

Pridaj komentár