Slovenské sestry postavili „Výstražné stanové mestečko“

Od 2.10. do 4.10.2013 prebieha v Bratislave akcia pod názvom „Výstražné stanové mestečko“ (VSM), ktorá je adresovaná Vláde SR a Ministerstvu zdravotníctva SR. VSM organizuje Odborová organizácia sestier a pôrodných asistentiek v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek. Stanové mestečko zriadili pred Úradom vlády SR, na Námestí Slobody.

Protest vznikol za účelom dofinancovania slovenského zdravotníctva, jeho transparentného financovania, ako aj kvôli zvýšeniu tlaku na prijatie legislatívnej normy odmeňovania sestier a pôrodných asistentiek a ostatných zdravotníckych pracovníkov. Slovenské sestry vyzývajú všetkých zdravotníckych pracovníkov a širokú verejnosť na aktívnu účasť na spomínanej akcii.

Sestry rozložili na mieste asi 20 stanov a pozvali do diskusie premiéra R. Fica. Včera sa okrem ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej ukázali na mieste niektorí poslanci SaS, Viliam Novotný z SDKÚ a europoslankyňa Anna Záborská (KDH).

OZ SLOVENSKÝ PACIENT podporuje Výstražné stanové mestečko, ako aj všetky aktivity, smerujúce k zlepšeniu postavenia sestier a ostatného zdravotníckeho personálu v súčasnom zdravotnom systéme na Slovensku.

Foto: www.teraz.sk

Pridaj komentár