Rušný Silvester v UNLP Košice: Ťažké úrazy aj prvé narodené dieťa

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Tak ako každý rok, aj tohtoročný Silvester sa v UNLP Košice končil veľmi hekticky.

Košickí zdravotníci mali čo robiť, pretože s každou hodinou pribúdali pacienti – či už po požití alkoholu, alebo s poraneniami od pyrotechniky.

Silvester v číslach

Celkovo na Oddelení urgentného príjmu a Klinike úrazovej chirurgie ošetrili 12 osôb po požití alkoholu (išlo najmä o bitky či pády) a 5 ľudí po úraze od pyrotechniky. Štyri z týchto osôb museli hospitalizovať.

Najhoršie skončil pán, ktorý prišiel o posledné články na dvoch prstoch a jeden prst má vážne poškodený. Podľa vlastných slov mu petarda vybuchla priamo v rukách počas druhého ohňostroja, ktorý v ten večer odpaľoval. Väčšinu pyrotechniky pritom kupoval cez internet. Podľa odborníkov z košickej nemocnici, jeho prsty sa už nedali zachrániť, a preto museli pristúpiť k amputácii článkov.

Rušnú noc mali aj na Očnom oddelení. Po neodbornej manipulácii so zábavnou pyrotechnikou došlo k závažným poraneniam tváre a zmyslových orgánov u viacerých oslavujúcich.

„Na očnom oddelení UNLP Košice bolo ošetrených 7 pacientov, dvaja z nich prišli s ťažkým poškodením očí – so stratou zraku, z toho jeden aj so stratou oka. Ostatní piati boli ošetrení ambulantne a ich zdravotný stav nevyžadoval hospitalizáciu,“ uviedla primárka oddelenia MUDr. Danica Jonecová.

Prvé dieťa minútu po polnoci

Negatívnu bilanciu v UNLP Košice trochu vylepšilo narodenie 1. novoročného bábätka na Slovensku. Chlapec dostal meno Šimon, má 3190 g a 50 cm. Dieťa sa narodilo o 00:01, mamička šla na sekciu. Obaja „pacienti“ – mamička aj bábätko – sú v poriadku. Šimonovi rodičia sú zo Sene.

Zdroj: UNLP Košice

Pridaj komentár