President Cup a Majstrovstvá Európy tanečníkov s mentálnym postihnutím 2022

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

17. novembra 2022 sa uskutočnilo v Moyzesovej sieni v Bratislave unikátne tanečné a športové podujatie President Cup a Majstrovstvá Európy tanečníkov s mentálnym postihnutím. Hlavným organizátorom bol Tanečný klub DANUBE v spolupráci s WIDA (Svetová asociácia integrovaného tanca).

Na súťažnom parkete sa stretli tanečníci z Poľska, Českej republiky, Talianska a Slovenska. Súťažili v štandardných a latinskoamerických tancoch, v kombinovaných pároch, kde jeden tanečník má mentálne postihnutie a druhý je bez postihnutia, tzv. kombinované páry a ďalšie páry tvorili tanečníci s mentálnym postihnutím v ktg. DUO.

Ide o veľmi milú a humánnu súťaž, ktorá prepája svet komunity a ľudské srdcia elegantným a vznešeným spoločenským tancom. Celým dňom sa bolo cítiť a vidieť noblesu, eleganciu, ľudskosť, pokoru, radosť, priateľstvo a spoluprácu, hovorí Andrej Mičunek, prezident klubu.

Nás veľmi teší, že máme dvoch majstrov Európy v integrovaných pároch, Martin Mišo a Olívia Kernová z TK DANUBE Bratislava a Martin Popelka a Tamara Kulíšková z TK BIBS Myjava. Srdečne gratulujeme!

Tanečný klub DANUBE BRATISLAVA je občianske združenie, ktoré sa už vyše 28 rokov venuje tancu a súťažnému tanečnému športu. Ako jediný subjekt v oblasti spoločenského tanca v SR sa zaoberá výučbou tanca detí, mládeže i dospelých s rôznym druhom postihnutia telesným, mentálnym, sluchovám, zrakovým i viacnásobným. Orientuje sa aj na integračné aktivity pohybovo-tanečného a výtvarného charakteru pre zdravých ľudí a ľudí s postihnutím.

Pridaj komentár