Ľudia s mentálnym postihnutím skrášlia Sad Janka Kráľa

10. jún – Deň krivých zrkadiel je dňom ľudí s mentálnym postihnutím. S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ pootvárajú dvere do svojho sveta, aby ostatní ľudia spoznali ich talent, schopnosti a názory.

V rôznych mestách Slovenska budú prebiehať sprievodné podujatia, koncerty, predstavenia a tanečné vystúpenia. Budete si môcť zakúpiť originálne výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím.

Tohtoročný Deň krivých zrkadiel v Bratislave bude niečím výnimočný. Už dnes (v piatok, 10. júna) ľudia s mentálnym postihnutím, aj s pomocou dobrovoľníkov, ukážu, ako vedia pomôcť komunite. Budú revitalizovať lavičkysmetné košeSade Janka Kráľa v Petržalke. Akcia sa bude konať v rámci akcie Naše mesto 2016 (Nadácia Pontis), v spolupráci s MČ Petržalka.

12. jún – Deň krivých zrkadiel – Sad Janka Kráľa

12. júna popoludní odštartuje v Petržalke Piknik tvorivosti a zábavy, v Sade Janka Kráľa a pri Auparku. Od 14:30 do 16:30 budete môcť vidieť tkanie na krosnách, netradičné športy, tanec, divadelnú jednohubku, rôzne veselé súťaže a hry. Originálne výrobky budú v stánkoch ponúkať zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia. Pripravený je zaujímavý program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť! Piknik moderuje Patrícia Garajová Jarjabková.

Od 16:30 do 17:30 sa cez Aupark a Sad Janka Kráľa prehrnie bubnový sprievod CAMPANA BATUCADA. Bodkou za celou akciou bude koncert kapiel KomayotaAYA pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská), od 17:30 do 19:30. Koncert moderuje Karin Haydu.

Vstup je voľný!

Koncert od 17:30 sa koná za každého počasia, aj keby pršalo!

Záštitu nad podujatím prevzali primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan. Deň krivých zrkadiel je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry SR a z Nadácie Veolia.

Akciu podporili: Magistrát Hlavného Mesta SR Bratislava, Mestská časť Bratislava Petržalka, Aupark Bratislava Petržalka, McDonald´s,  zariadenia sociálnych služieb z Bratislavy a okolia, OMD v SR, Saleziáni Don Bosca.

Deň krivých zrkadiel 2016 sa uskutoční: v Bratislave, v Dolnom Kubíne, Gelnici, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Tornali, Trenčíne, v Košiciach. Každoročne sa v tento deň koná aj verejná finančná zbierka. V tomto roku je to Bivio 2016. Výťažok bude použitý na vybudovanie vzdelávaco-rehabilitačného centra www.bivio.sk.

Podporiť aktivity môžete aj zaslaním dobrovoľného príspevku, na číslo účtu: SK20 0200 0000 0020 4488 3553 SUBASKBX.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR vyvíja činnosť na celom území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 46 miestnych organizácií, s počtom členov takmer 10 000 osôb. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

Kontakty:

PhDr. Iveta Mišová, 0905/709 557, misova@zpmpvsr.sk

Mgr. Patrícia Garajová – Jarjabková, 0905/652 110, jarjabkova@riesimebyvanie.sk

Mgr. Marián Horanič, 0903/244 553, marian.horanic@zpmpvsr.sk

Zdroj: ZPMP v SR

Redakčne upravené (jam)

Ilustračná fotografia

Plagát: ZPMP v SR

Pridaj komentár