KREMNICA: Jediná lekáreň v meste je dočasne zatvorená, mesto pripravuje náhradu

Kremnica 2. júna (TASR) – Obyvatelia Kremnice musia od začiatku júna cestovať za liekmi do vedľajších miest. Jediná lekáreň, ktorá je v meste, je totiž od začiatku júna dočasne zatvorená. Mesto zatiaľ nevie, dokedy táto situácia potrvá, pripravuje však náhradné riešenie. 
„Oznámenie o zatvorení lekárne Dukát bolo mestu doručené len 30. mája a oznamovali v ňom, že dočasne uzatvoria prevádzku. Takže v podstate len dva dni pred uzavretím prevádzky sme sa dozvedeli o tomto probléme,“ uviedol pre TASR hovorca Kremnice Silver Jurtinus. 
Mesto však už podľa jeho slov pripravuje náhradné riešenie – doručovanie liekov na základe splnomocnenie pacienta. „Tento systém bude zabezpečovať lieky pre starších, chorých pacientov a pre tých, ktorí si ich nemôžu zabezpečiť iným spôsobom,“ dodal. Takto by to malo fungovať od pondelka 6. júna v budove polikliniky. 
V Kremnici by mali v blízkej budúcnosti otvoriť ďalšiu lekáreň. Mestské zastupiteľstvo v minulom roku odsúhlasilo prenájom priestorov pre druhého prevádzkovateľa lekárne. „Podľa zmluvy majú najneskorší termín 30. september, ale momentálne prebiehajú rokovania o čo najbližšom možnom termíne otvorenia tejto prevádzky,“ podotkol Jurtinus.

Pridaj komentár