KOŠICE: Do Dňa narcisov sa v meste zapoja múzea, knižnice aj galérie

KOŠICE 12. apríla (SITA) – Košice sú stále jediné slovenské mesto, kde sa už deviaty raz zapoja do Dňa narcisov aj pracovníci múzeí, galérií a knižníc. Informovala o tom dnes na tlačovej besede predsedníčka regionálnej košickej pobočky Ligy proti rakovine Mária Wagnerová. Ako uviedla v Deň narcisov 15. apríla o desiatej sa dobrovoľníci spolu s predstaviteľmi mesta aj krajskej samosprávy s narcismi vydajú z Námestia Maratónu mieru a prejdú sa po Hlavnej ulici, čím oficiálne začnú zbierku. Miestna skupina Ligy proti rakovine príde pred brány spoločnosti U. S. Steel a začne zbierku už ráno o piatej.
Wagnerová informovala, že pevné stanovisko bude mať košická pobočka Ligy proti rakovine v starom obchodnom dome Tesco, „kde bude aj konzultačno-poradenské centrum, kde sa o dvanástej možno anonymne pýtať a informovať na rôzne otázky“. Pevné stanovisko bude aj v hypermarkete Tesco, ako aj v Slovenskom technickom múzeu, Východoslovenskom múzeu, Východoslovenskej galérii, v obchodnom centre Galéria na sídlisku Terasa a v obchodnom centre Cassovia. Okrem kvietkov aj tam budú k dispozícii rôzne informačné brožúry. Na akcii sa v Košiciach bude podieľať okolo 600 dobrovoľníkov z radov študentov stredných a vysokých škôl.

„V Deň narcisov občania so žltým narcisom majú v múzeách a galériách vstup zadarmo. K dispozícii budeme mať 50 000 umelých a 5 000 živých narcisov. Živých narcisov je málo. Pokiaľ nám chce niekto darovať živé narcisy, radi ich prijmeme ako dar v starom Tescu. Od 16:00 na Hlavnej ulici pri vedeckej knižnici bude bohatý kultúrny program, ktorý pripravili žiaci základných a stredných umeleckých škôl a iní umelci. Vlani sa vyzbieralo v Košiciach vyše 33 000 eur a dúfame, že tak bude aj tohto roku,“ uviedla Wagnerová. Dodala, že záujemcovia môžu v Deň narcisov podporiť Ligu proti rakovine aj formou SMS v sieti všetkých mobilných operátorov na čísle 848.

Pridaj komentár