Koncert belasého motýľa 2015

Tolerancia, hudba, empatia, nezávislý život. To sú hlavné črty už 11. ročníka hudobného Koncertu belasého motýľa, na podporu ľudí  so svalovou dystrofiou. Príďte sa zabaviť, zatancovať si a zažiť atmosféru pohody a tolerancie. Keď dobrá hudba spája, predsudky nemajú miesto!

Všetci účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár. Vyjadria tak podporu ľuďom so svalovou dystrofiou a myšlienke nezávislého života. Moderátor koncertu bude Roman Bomboš.

Súčasťou koncertu bude aj odovzdávanie Cien poroty za celoslovenskú výtvarnú súťaž Krídla fantázie 2015. Súťaž dala priestor jedinečnej myšlienke spájania dvoch navonok odlišných svetov, zdravých detí a detí so svalovou dystrofiou. Ocenených bude 57 prác.

Vyhlásenie Cien poroty výtvarnej súťaže Krídla fantázie 2015 prebehne od 16:30.

Program koncertu na Hlavnom námestí v Bratislave, 9. júna 2015

(17.30 – 22.00)

17:30 – Sima Martausová

18:05 – Bad Karma Boy

19:00 – Pressburger Klezmer Band

20:00 – Korben Dallas

21:00 – Para

Čo je svalová dystrofia?

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD v SR) svojou kampaňou Belasý motýľ informuje verejnosť o vážnom ochorení – svalovej dystrofii. Vďaka zbierke získava finančné prostriedky na sociálnu pomoc a nákup kompenzačných pomôcok pre ľudí, ktorí sú odkázaní na rôzne pomôcky.

Svalová dystrofia je ochorenie svalov celého tela, ktoré spôsobuje bezvládnosť a odkázanosť na pomoc druhej osoby. Najťažšie formy vyžadujú dýchanie pomocou umelej ventilácie v domácom prostredí. Svalovú dystrofiu môžu mať aj malé bábätká.

belasy-motyl-sms-zbierka

Ako môžem prispieť?

  • Na číslo účtu verejnej zbierky: SK2211000000002921867476 (Tatra banka).
  • Zaslaním darcovskej SMS. Od 7. mája až do konca roka 2015 môže každý prispieť na účet verejnej zbierky aj prostredníctvom darcovskej SMS. Postup je jednoduchý: vyťukajte do mobilu SMS s textom DMS MOTYL a pošlite na číslo 877, ktoré platí pre všetkých operátorov. Cena darcovskej SMS správy je 2 €. Prispejete ňou na nákup špecifických pomôcok pre dystrofikov. Viac informácií na www.darcovskasms.sk.

Zdroj: OMD v SR

Redakčne upravené (jam)

Ilustračné fotografie

Pridaj komentár