Hniezdo záchrany UNLP Košice: V stredu v ňom našli zdravého chlapčeka

(Zdroj foto: UNPL Košice)

V stredu (20. mája) o 12:15 zdravotníkom na Neonatologickom oddelení špecializovaná signalizácia oznamuje, že do hniezda záchrany niekto vložil dieťa.

O pár minút už bola dieťaťu mužského pohlavia poskytnutá adekvátna zdravotná starostlivosť.

Hniezdo záchrany UNLP Košice funguje už 15 rokov

Hniezdo záchrany UNLP Košice existuje od roku 2005. Za 15 rokov tam matky zatiaľ priniesli 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat.

Naposledy sa tak však stalo 30. júla 2018, teda takmer pred dvoma rokmi.

„Bábätko sme po príchode na oddelenie hneď odmerali, odvážili, spísali sme všetky potrebné údaje. Môžem konštatovať, že dieťatko je v dobrom zdravotnom stave. Jeho predpokladaný vek je 5 – 6 dní. Odobrali sme mu aj vzorky na vyšetrenie COVID-19. Výsledky boli, našťastie negatívne,“ uviedla primárka oddelenia, MUDr. Iveta Kostelníková.

Chlapček mal pri preberaní 2360 gramov45 centimetrov. Je zdravý, dobre papá a teší sa na nový domov. Zdravotníci hneď kontaktovali aj sociálnu sestru, ktorá postúpi informáciu Úradu práce, sociálnych vecírodiny, resp. matričnému úradu.

Úrad bude teraz zodpovedný za umiestnenie bábätka do náhradnej rodiny. Jeho biologickí rodičia už nemôžu cez nemocnicu získať dieťatko späť. Ak si medzitým svoj krok rozmysleli, musia komunikovať s ÚPSVaR.

Portál Slovenský pacient informovala Mgr. Ivana Vaněková, PR & médiá.    

Pridaj komentár