Dobrý trh na Panenskej opäť bez áut

Panenská ulica v Bratislave bude jeden deň, v sobotu 14. septembra, patriť ľuďom, a nie autám. Občianske združenie PUNKT odštartuje Dobrým trhom na Panenskej ulici Európsky týždeň mobility v Bratislave.

“Hlavný stage Miloša Ruppeldta” umiestnia vo dvore ZUŠ, kde okrem hudobného a literárneho pódia, vznikne aj oddychová zóna. Tu nájdu ľudia skvelú kávu a koláčiky od Slow Food Pressburg. Vo dvore na vás čaká pestrý program, napríklad autorské čítanie, burza použitých kníh, kapela Cosmic Days, Martina Javor.

Chýbať nebudú ani originálne dizajnérske výrobky, cudzokrajné jedlá a špeciality, zaujímavé starožitnosti, ovocie a zelenina. Opäť bude vytvorená zóna pre deti vo dvore Evanjelického kostola.Nenechajte si ujsť divadielko, prezentáciu africkej kultúry, DJ Potkana, či otvorenú kanceláriu Starého mesta. Počas celého dňa si môžete v Bodygallery nechať upliesť africký účes. Nevšedný program pripravili aj v Goetheho inštitúte, v Lotus Joge na Kuzmányho, v Artfóre a všade, kde uvidíte otvorený susedský dvor.

Dobrý trh je komunitný projekt, ktorý vznikol v réžii o.z. PUNKT, v spolupráci s organizáciami v susedstve a mestskou časťou Bratislava – Staré Mesto. Trhovníci sú lokálni výrobcovia, ale aj dovozcovia exotických produktov. Akcia je zameraná na autentickú atmosféru lokality, a vytvára priestor pre miestne kreatívne iniciatívy a predajcov. Projekt ponúka vyvážené spojenie farmárskeho trhu s blším, pričom usporiadatelia uprednostňujú pouličnú umeleckú produkciu a program nenáročný na inštaláciu.

Dobrý trh tradične oživuje mestský verejný priestor, otvára ulice a dvory pre ľudí. Urobíte si naň čas?

Použitý zdroj a archívna fotografia : www.dobrytrh.sk

Pridaj komentár