Peter Planieta: Noci kraľuje element Voda – obličky

„Bolesť hlavy môže spôsobiť aj slnko, ale vo väčšine prípadov je to záležitosť nerovnováhy a disharmónie v tele. Pokiaľ je stav vašich orgánov v poriadku, migréna sa nedostaví ani na slniečku. Ako prvá pomoc sú vhodné umetabletky, alebo chlorela“.

O liekoch, ukrytých v jedle a nápojoch starých otcov a materí, sa rozprávam s Petrom Planietom, zakladateľom Elementov zdravia.

 

Proti herpesu, kútikom, aftám v ústach – poznáte niečo účinné?

Všetko zo spomenutého je prejavom oslabeného hrubého čreva, teda elementu Kov. V prvom rade treba vylúčiť potraviny, ktoré tento element zaťažujú, teda cukor a mliečne výrobky. Následne pridať do jedálnička tie, ktoré nám ho posilnia. Výborná je ryža natural, biela fazuľa, zo zeleniny zeler, petržlen, či biela reďkovka.

Potenie v letných dňoch. Zaberú viac parfémy, alebo príroda?

Potenie je prirodzený proces organizmu, a nemali by sme ho potláčať deodorantmi s obsahom hliníka. V prípade, že má človek všetky orgány v harmónii, potí sa oveľa menej, a jeho pot nezapácha. Silný zápach potu spôsobujú hlavne mäsové výrobky, jednoduché cukry a alkohol.

.>> Čítajte u nás: Nadmerné potenie – keď pot tečie potokom

Zlý spánok v páľave. Ako si máme poradiť, keď sa nedá zaspať?

Prvým krokom je, snažiť sa znížiť teplotu v miestnosti. Ak to nejde prirodzenou cestou, napríklad otvorením okna, tak to môžeme urobiť tým, že vypijeme pohár vody s citrónom.

Druhým krokom je harmonizácia elementov. Každému elementu prislúcha určitá fáza dňa. Noci kraľuje element Voda – obličky, močový mechúr. Preto ľudia, ktorí majú problém so spánkom, by mali svojou stravou podporovať práve obličky.

Najlepšou cestou, ako to dosiahnuť, sú strukoviny a zeleninové vývary. Treba výrazne obmedziť jednoduché cukry (aj v ovocí), mäso a pikantné jedlá.

 

 

Pokiaľ máme náhle nevoľnosti – po čom z kuchyne siahnuť?

Výborné na trávenie sú akékoľvek produkty z umeboshi sliviek – či už priamo slivky, umetabletky, alebo umeocot zamiešaný vo vode. Takisto nášmu tráveniu dokáže výrazne pomôcť chlorela a zelený jačmeň.

Nádcha, stratený hlas a angína. Poradíte, čo naozaj funguje?

Nádcha a angína vždy súvisia s oslabeným hrubým črevom, teda elementom Kov, ako je to aj pri herpese. Pri strate hlasu sa treba zamyslieť nad tým, čo nechceme svojmu okoliu povedať, a potláčame to vo vnútri. Ak je stav vážnejší, treba siahnuť po koloidnom striebre. Na hrdlo je super čajovníkový olej.

Po operácii v oblasti žalúdka. Akým jedlom začať, aké vyradiť?

Určite sa treba vyhnúť jedlám ťažším na trávenie, ako je mäso, mliečne výrobky, či nekvalitné tuky. Výborné sú zeleninové vývary a rôzne druhy kaší, najmä pšenová, ovsená.

Očistný týždeň Petra Planietu. Pripravujete ho, bude tento rok?

Áno, v období od 11.10. do 17.10.2014, a ďalšie informácie k tomu nájdete na stránke www.elementyzdravia.sk.

Jeden z receptov Elementov zdravia

Letný energetický nápoj

2 dcl pramenitej alebo filtrovanej vody

1 kopcovitá čajová lyžička chia semiačok

½-1 čajovej lyžičky citrónovej šťavy

Do pohára s vodou dáme chia semiačka, citrónovú šťavu, a premiešame. Nápoj je výborný pre človeka, ktorému býva veľmi teplo, a ktorý potrebuje doplniť energiu a zvýšiť výkon. Príjemne ochladzuje organizmus a vytvára zásadité prostredie – potláča prekyslenie organizmu.

Pijeme 1 až 3 šálky za deň.

 

Fotografie: online archív Elementov zdravia

Pridaj komentár