Boli sme na vernisáži: NAZRI do štúdia MEDIKA

Na pozvanie Spolku medikov SZU sa SLOVENSKÝ PACIENT včera objavil na vernisáži fotografií, ktorú pod názvom NAZRI do štúdia MEDIKA usporiadali v priestoroch Slovenskej zdravotníckej univerzity na bratislavských Kramároch. Jej autormi sú študenti medicíny Martin Sirotňák a Pavol Irecký. Originálny projekt zrealizovali medici vďaka partnerovi – materskej univerzite,  a sponzorovi, ktorým je FOTOLAB.

Zachytené sú tu v obraze a písme VIP projekty Spolku medikov SZU, a tiež zábery z vyučovania jednotlivých predmetov. Najpôsobivejšia bola pre nás fotografia novonarodeného dieťaťa, operácie srdca, či unikátna mikroskopická operácia. Do konca roka sa s vernisážou predstavia na rôznych miestach v Bratislave. (Prezrú si ju iste radi aj študenti, ktorí robia práve tento týždeň na škole prijímačky.)

Spolok medikov Slovenskej zdravotníckej univerzity vznikol v roku 2011 z iniciatívy študentov Lekárskej fakulty SZU, ktorým nie je ľahostajné vzdelanie – či už svoje, alebo iných. Členov „Spolku“ spájajú základné hodnoty, a vo voľnom čase pracujú v prospech seba a iných. Napomáhajú tak rozvoju na fakulte, a šíria jej dobré meno na Slovensku aj v zahraničí.

Ich aktivity nájdete na internetovej stránke spolku (www.spolokmedikov.szu.sk), alebo na fejsbuku.

Pridaj komentár