Biela pastelka 2010

Únia nevidiacich a slabozrakých organizuje už deviaty ročník verejnej zbierky Biela pastelka. Hlavným dňom zbierky bol 22. september 2010. V tento deň si od dobrovoľníkov bolo možné za dobrovoľný príspevok zakúpiť bielu pastelku alebo odznak v tvare bielej pastelky a podporiť tak nevidiacich a slabozrakých vo vyše 70-tich mestách Slovenska. Deviaty ročník zbierky sa koná od 1. júla do 31. decembra.

Výnos verejnej zbierky je určený na poradenstvo pre tých, ktorí stratili zrak a snažia sa s touto situáciou vyrovnať. Vyzbierané peniaze sa použijú na špecializované sociálne poradenstvo a realizáciu kurzov, pomocou ktorých nevidiaci a slabozrakí ľudia získavajú zručnosti nevyhnutné pre každodenný život.

Vyvrcholením hlavného dňa zbierky bol benefičný koncert na Námestí SNP v Bratislave. Koncert svojim účinkovaním podporili známi speváci, herci a moderátori, ktorí vystúpili bez nároku na honorár.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska je občianske združenie, ktoré združuje nevidiacich a slabozrakých občanov, ich priaznivcov, priateľov a rodičov. V súčasnosti má viac ako 5 500 členov združených v 69 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje zrakovo postihnutým ľuďom v každom kraji Slovenska. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vznikla v roku 1990 a 7. apríla oslávila 20. výročie svojho založenia.

Pridaj komentár