Atmosféra vidieka v centre Bratislavy

SLOVENSKÝ PACIENT bol dnes na otvorení predaja a prezentácie výrobkov z bratislavského regiónu. Takmer zabudnutá tradícia regionálnych trhov ožíva  počas tohto víkendu v Sade Janka Kráľa. Turizmus Regiónu Bratislava pripravil pre verejnosť autentické Farmárske trhy.

V stánkoch z dreva nechýbali prírodná kozmetika a, samozrejme, najmä potraviny z dvora. Z remeselníkov predstavili a ponúkali svoje výrobky keramikári, drotári, rezbári, korytári, košikári. Na podujatí môžete  ochutnať, vyskúšať či zakúpiť niektoré produkty od výrobcov, pestovateľov alebo chovateľov zo západoslovenského regiónu. Súčasťou sú aj aktivity pre rodiny s malými deťmi, ako drevený kolotoč s prútenými sedačkami alebo herňa v relax zóne. Hlasitý potlesk medzi návštevníkmi viacerých generácií zožal popoludňajší koncert neformálnej hudobnej skupiny Vidiek. Ťahákom zajtrajšieho dňa je vystúpenie folklórneho súboru Čarovné ostrohy.

Nadviazali sme tu prvý  kontakt s manažérom portálu www.ludialudom.sk. Zaujali nás tekvicový olej, domáci chlieb a Biofarma Príroda s ich chovnými zvieratkami. Dávame do pozornosti súťaž v kreslení pre deti a priestor na piknik v tráve. Oceňujeme zabezpečený pitný režim Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, aj dohľad nad akciou, s poskytnutím prvej pomoci zo strany Slovenského červeného kríža.

Fotografia: Turizmus regiónu Bratislava

Pridaj komentár