ŽILINA: Na Behu pre život padol účastnícky rekord, vyzbieralo sa 7113 eur

Žilina 20. mája (TASR) – Charitatívneho Behu pre život sa v sobotu (19. 5.) v Žiline zúčastnilo rekordných 2169 ľudí, čo je o takmer 600 viac, ako v minulom roku. Zo štartovného tak pribudlo na výskum nádorových ochorení 7113 eur. Podujatie organizuje Nadácia Tesco už piaty rok a cieľom podujatia je tento rok vyzbierať 85.000 eur na nákup unikátneho prístroja na výskum rakoviny.
„Žilinčania ukázali rekordnou účasťou opäť skvelé nadšenie pre správnu vec. Tesco Beh pre život bude ešte pokračovať v troch mestách, ale už teraz sme vďaka ľuďom s dobrým srdcom prekonali rekordnú hranicu v účasti 10.268 bežcov,“ uviedol Michal Dyttert z nadácie. 
Tesco Beh pre život sa v tomto roku uskutočnil už v Bratislave, Prešove a Žiline, do konca mája bude ešte v Nitre, Trenčíne a v Banskej Bystrici. Podujatia sa môže zúčastniť každý, bez rozdielu veku či fyzickej kondície, vrátane rodičov s celkom malými deťmi. Trasu, ktorá je dlhá približne štyri kilometre, môžu účastníci prebehnúť alebo prejsť aj s deťmi v kočíku či so štvornohým miláčikom. Účastníci dostanú na štarte tričko a štartovné číslo, v cieli zas medailu a malé občerstvenie.

Pridaj komentár