ZDRAVIE: Vo Viedni sa uskutoční konferencia o hojení rán

Bratislava/Viedeň 20. mája (TASR) – Európska konferencia pod názvom Wound healing – different perspectives, one goal sa v dňoch 23. až 25. mája uskutoční vo Viedni. Prvýkrát od jej vzniku bude na 22. európskej konferencii zastúpená aj Slovenská spoločnosť pre ošetrovanie otvorených rán (SSOOR).
Konferenciu organizuje Európska asociácia pre manažment rán (European Wound Management Association – EWMA) v spolupráci s rakúskou spoločnosťou AWA (Austrian Wound Association). „Na základe programu sa dá usúdiť, že hojenie rán je vážnym problémom okolitého sveta, a najvyšší odborníci si uvedomujú nutnosť zmeny v tomto odbore. O zmenu a zavedenie komplexnej starostlivosti o rany na báze multidisciplinárnej spolupráce sú presvedčení aj experti našej susednej krajiny, kde sa konferencia tento rok koná,“ uviedla pre TASR predsedníčka SSOOR Jozefa Košková.
„Snahou SSOOR je, aby aj Slovensko napredovalo so svetovým trendom, aby sa naše predsavzatie – obdobie rokov 2011 – 2050, historický medzník v hojení rán, naplnilo – veríme, že aj skôr,“ dodala.

Pridaj komentár