ZDRAVIE: Ťažko chorým deťom v nemocniciach nosia vianočnú atmosféru klauni

Bratislava 22. decembra (TASR) – Deťom, ktoré pre chorobu trávia sviatky v nemocniciach, roznášajú v týchto dňoch vianočnú atmosféru zdravotní klauni. Tí si pre deti tento rok prichystali špeciálny program nazvaný Vianočný sen. Pri návšteve v nemocniciach ich sprevádza aj sláčikové kvarteto. V stredu 21. decembra priniesli klauni vianočnú atmosféru na pediatrické oddelenie v Žiline a na detskú onkológiu v Banskej Bystrici. V piatok pôjdu ešte na detské oddelenie v Prešove a na detské onkológie v Košiciach a v Bratislave.
V rámci Vianočného sna prinášajú zdravotní klauni do nemocničných izieb darčeky, po ktorých deti túžia a ktoré prostredníctvom rodičov a zdravotného personálu dopredu zisťujú. S otvorenými ústami prijal preto 11-ročný chlapec v žilinskej nemocnici vrtuľník na diaľkové ovládanie a vlastným očiam nemohol uveriť ani 12-ročný Michal v nemocnici v Banskej Bystrici, ktorý si v balíčku našiel hudobný prehrávač.
„Mali sme na onkológii čarovné Vianoce. Veselí klauni s červenými nosmi, láskavý a nežný anjel, ktorý priniesol každému darček podľa jeho priania, ozajstní muzikanti s nádhernými koledami a to všetko pre každé dieťa zvlášť na jeho izbičke… dojímavé, emotívne a srdečné plnenie túžob detí, atmosféra plna štedrosti a lásky,“ povedala zástupkyňa riaditeľky základnej školy v banskobystrickej detskej nemocnici Mária Lauková.
TASR informovala Lucia Klačanská z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors.

Pridaj komentár