VRANOV: Nová forma operačného zákroku skvalitní život ženám

Vranov nad Topľou 4. októbra (TASR) – Operácie vo Vranovskej nemocnici zamerané na odstraňovanie zdravotných komplikácií u pacientok sa dostali v uplynulých mesiacoch na kvalitatívne vyššiu úroveň. Dopomohla k tomu spolupráca medzi domácimi lekármi a odborníkmi z Českej republiky v kombinácii s využitím modernejších techník a prístupov pri operačných zákrokoch. 
Vranovská nemocnica sa už niekoľko rokov špecializuje na odstraňovanie zdravotných komplikácií u pacientok napríklad s problémom inkontinencie. „Ide o nový prístup k implementácii suburetrálnej pásky. Pacientky tak nemusia svoj zdravotný problém riešiť pomocou plienok ako v mnohých prípadoch doteraz,“ uviedla v tejto súvislosti Veronika Deckerová, hovorkyňa siete nemocníc, pod ktorú spadá aj vranovské zdravotnícke zariadenie. 
Úplnou novinkou zavedenou do praxe v tomto období je operácia, počas ktorej sa zavádza do tela pacientky takzvaná gynekologická sieťka. Operačný zákrok je podľa hovorkyne nemocnice zameraný na ženy s problémom poklesu alebo prepadu maternice.
„Tento zákrok bol vo Vranovskej nemocnici školiť špecialista z gynekologického centra nemocnice v Novom Jičíne a Vranovská nemocnica bude jedna z mála, ktorá ju bude na východnom Slovensku svojim pacientkam poskytovať,“ uzavrela Deckerová.

Pridaj komentár