ÚRAD VLÁDY: Iveta Radičová sa zúčastnila na galavečeri Sestra roka 2011

Bratislava 15. februára (TASR) – Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová sa v utorok 14. februára 2012 zúčastnila na slávnostnom galavečeri spojenom s vyhlásením výsledkov súťaže Sestra roka 2011, nad ktorým aj tento rok prevzala osobnú záštitu. Poslaním súťaže je zvýšiť spoločenskú prestíž ošetrovateľskej profesie na Slovensku a oceniť prácu zdravotných sestier.
Zdravotným sestrám sa premiérka poďakovala za prácu a starostlivosť, ktorú poskytujú. Ocenila aj spôsob, akým prebiehali nedávne spoločné rokovania so zástupkyňami Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. „Verím, že zmeny v Zákonníku práce a vo vašom finančnom ohodnotení sú tým prvým a dôležitým krokom, aby ste mali nielen morálne ocenenie spoločnosti, ale aj to, ktoré k životu jednoducho patrí, a to finančné ohodnotenie vašej práce,“ uviedla I. Radičová.
Požiadavky zdravotných sestier označila ako oprávnené. „Nebolo v poriadku, že 20 000 našich zdravotných sestier pracovalo v Rakúsku a že oproti roku 2007 máme o 1000 zdravotných sestričiek menej,“ zhodnotila premiérka. „Dnes môžem povedať a dúfam, že to potvrdíte, že som svoje slovo a slovo vlády SR dodržal. Chcem vás ubezpečiť, že sme pripravili návrhy tak, aby sme ich vedeli pokryť a garantovať,“ doplnila I. Radičová na margo vládou prijatých opatrení v oblasti zdravotníctva.
Predsedníčka vlády SR I. Radičová odovzdala Cenu za celoživotné dielo v ošetrovateľstve za rok 2011 Daniele Dluholuckej z Banskej Bystrice. V kategórii Sestra roka 2011 – poskytovateľka ošetrovateľskej starostlivosti – získala prvé miesto Gabriela Magyarová z Neonatologickej kliniky FNsP v Nových Zámkoch.

Pridaj komentár