TRNAVA: Dni zdravia ponúkajú množstvo inšpirácií a informácií o zdravotnom stave

Trnava 14. júna (TASR) –  Aj tohtoročné Dni zdravia, ktoré potrvajú v centre Trnavy od dnes do soboty 16. júna, ponúkajú množstvo inšpirácií ako ostať čo najdlhšie v dobrej zdravotnej kondícii i príležitosť získať informácie o zdravotnom stave a o možnostiach jeho zlepšenia.
Najväčší nápor klientov, Trnavčanmi obľúbenej a navštevovanej akcie, je vždy na služby Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Jeho pracovníci na radnici zdarma poskytujú vyšetrenie cholesterolu a cukru z kvapky krvi, meranie tuku či vyšetrenie fajčiarov smokerlyzerom, tiež poradenské služby z oblastí životného prostredia, hygieny a výživy detí, chorôb z povolania, infekčných ochorení alebo v problematike drogových závislostí. Nechýba ani možnosť dať si otestovať hodnoty zeleniny a vody zo súkromných zdrojov. Spestrením ponuky je ochutnávka liečivých bylinkových čajov. 
Na Trojičnom námestí sa koná prezentácia firiem a predaj výrobkov zdravej výživy. Tohtoročnou zaujímavosťou je ukážka nadrozmernej nafukovacej makety hrubého čreva. Atmosféru podujatia dotvára na námestí kultúrny a športový program, ktorý potrvá až do večerných hodín. Dnes to bude Klub tanečného športu Tyrnavia, tanečná skupina Little Angels, Olymp health club Trnava, ukážky zumby, v piatok potom okrem iných cvičenie spinnig, jumping či flamengo.
K ďalším službám Dni zdravia patrí masáž študentov Strednej zdravotníckej školy v Trnave, meranie krvného tlaku na piatich stanovištiach na pešej zóne, k nim pribudli aj novinky – meranie prekyslenia organizmu, bezplatné poradenstvo v oblasti plastickej chirurgie či prednášky. Pre záujemcov to bude téma Život so psom v podaní členov OZ Rodinný pes a po nej ešte Globálny pohľad na človeka, prebudenie liečivej sily v nás prostredníctvom jogy. 
V sobotu budú Dni zdravia pokračovať 2. ročníkom jazdy korčuliarov a bicyklistov po uliciach mesta pod názvom PSA Trnava inline, ktorú organizuje PSA Peugeot Citroën a bude rozšírený aj o Bercajgel – známe a obľúbené podujatie trnavských milovníkov bicyklov a cyklistiky. Zraz je pri Bernolákovej bráne.

Pridaj komentár