Sima Martausová: Hovorím si, všetko s mierou

Pochádza z Považia, na pódiách ju vídame spievať s milovanou gitarou. Vydala CD Vyzliecť si človeka, Dobrý deň, to som ja, Na pravom poludní.

Zahrala si v Radošinskom naivnom divadle, vystupovala s renomovanými interpretmi. Zväz autorov a interpretov populárnej hudby udelil Sime a kapele, s ktorou účinkuje, cenu Objav roka 2013. Rozprávam sa so Simou Martausovou.

Vy a zdravý životný štýl. Je vám to blízke? Staráte sa o seba, udržujete vo forme?

Mám rada zdravý životný štýl, no vždy si hovorím, že všetko s mierou. Ak si dám zdravé jedlo, musí mi aj chutiť. Starám sa o seba tak, že si doprajem to, čo mi chutí, vybehnem do prírody, zabehať si, ale aj tak, že si doprajem ticho a samotu.

Začínali ste v Gospeltalente, dnes vydávate albumy, koncertujete. Plníte si sen?

Neberiem to ako plnenie svojho sna, ale skôr ako niečo navyše, čo ma v živote robí veľmi šťastnou. To, že sa môžem venovať hudbe, že mám možnosť svoje piesne spievať ľuďom, je pre mňa nádherný dar, ktorý si užívam, a som zaň vďačná.

sima-martausová-kapela
Sima so svojou kapelou

Benefičné podujatia pre slovenských pacientov. Na ktorých ste spievali, a prečo?

Podporím každú dobrú myšlienku, ktorá môže ľuďom čo i len trošku pomôcť. Lebo keď pomáhame druhým, sú šťastní oni, aj my. Spievala som, napríklad, na podujatiach Dňa belasého motýľa, Ligy proti rakovine, Kvapky nádeje…

Skladba Buď mi doktorom. Veríte, že niekde niekto taký je, čo by nás mal vyliečiť?

Verím. Každý môže mať svojho „doktora“, ktorý mu pomáha liečiť smutnú dušu… Verím, že ak aj nie fyzicky, ale svojím spôsobom, každý má nádej, aby bol zdravý.

Keď sa povie „nemocnica“, čo máte pred sebou? Aké asociácie to vo vás vyvoláva?

Som skôr pozitívny človek, preto keď sa povie nemocnica, tak mi hneď napadne naša nemocnica v Považskej Bystrici, kde majú najlepšie obložené rožky (úsmev). Vždy, keď tam mám náhodou cestu, tak si sadnem do bufetu a objednám si čaj s rožkami.

sima-martausova

Ďalší album Simy Martausovej, s 5 chalanmi v kapele. O čom bude, kedy vyjde?

Zatiaľ sa s chlapcami venujeme koncertom, ktoré nás čakajú v lete. Ešte sme sa nerozprávali o ďalšom albume. Piesne by už ale na album boli, preto dúfam, že vyjde. Bude v ňom opäť moje srdce, so všetkým, čo prežíva…

Hudobné leto 2015 s vami. Kde všade na Slovensku vás ešte fanúšikovia zažijú?

S kapelou budeme hrať na niektorých festivaloch, povedzme – Lodenica, Sitno blues, Rudava. A čaká nás aj dvojkoncert s Jankou Kirschner, v Senci, kam všetkých srdečne pozývame.

Bližšie info na www.simamartausova.sk, alebo fb fanpage.

Fotografie: Veronika Valúchová, fotografia kapely je z archívu Simy M.

Pridaj komentár