Preteky kačíc podporia pacientov a prinesú ceny

Tento rok sa už po šiestykrát uskutoční benefičné podujatie Preteky kačíc. Organizuje ho Komunitná nadácia Bratislava. Svoju kačicu si môžete zaregistrovať a symbolicky kúpiť už teraz na www.pretekykacic.sk, a zároveň vybrať niektorú z neziskových organizácií, ktorú vaša kačica podporí.

Všetky adoptované kačice poplávajú spolu v nedeľu popoludní, 30. júna – už tradične v Areáli Divoká voda, v Bratislave – Čunove. Vaša kačica (alebo kačice) vám môžu v pretekoch vyplávať pekné ceny. V čase od 12.00 do 14.30 prebieha registrácia súťažných kačíc v stánku Komunitnej nadácie Bratislava. Paralelne počas celého podujatia sa koná program pre deti a dospelých, ktorý pripravujú zapojené mimovládne organizácie.

Občianske združenie PUNKT predstaví to najlepšie z Dobrého trhu na Panenskej ulici. Ponúkne aj tričká, ktoré si sami navrhnete a namaľujete. Stretnete tu psíkov z Výcvikovej školy pre vodiacich psov, zapojiť sa môžete do výtvarnej súťaže, kde na víťaza čakajú vecné ceny. Tvoriť smiete v kresliacej dielničke občianskeho združenia Ulita. Pripravené sú aj hry pre najmenších a tanečné vystúpenie šikovných chalanov z klubu. MIXklub a MIXáčik porozprávajú o svojich aktivitách aj prostredníctvom fotografií zo života nízkoprahového zariadenia, a deti si nacvičili tanečné aj hudobné vystúpenie. Vyskúšať si môžete waterball, a zažiť tak na chvíľku svet v bubline. O svete autistov vám povedia ľudia, ktorí sa im venujú v organizácii SPOSA.  Materské centrum Bublinka privíta vo svojom hracom kútiku tých najmenších. Deti si užijú maľovanie na tvár, vyrobia si rybičky a kačičky. Potom ich môžu chytať.

Na Pretekoch kačíc poplávajú aj firemné kačice. Každá z nich má svoje súťažné číslo a zábavné meno. Súťažiť budú aj odvážne 6-členné tímy jednotlivých spoločností, ktoré finančne či nefinančne podporili podujatie Preteky kačíc a aktivity Komunitnej nadácie Bratislava. Sily a odvahu si zmerajú raftové tímy zamestnancov a zamestnankýň firiem a nadácii.

Areál Divoká voda pripravil na tento deň akciové ceny svojich športových aktivít. Všetky deti, ktoré prídu s vysvedčením, dostanú odmenu. Budete môcť stretnúť aj ľudí zo šiestich zapojených neziskových organizácií, dozvedieť sa o ich činnosti, a o aktivitách v našom meste. Tentokrát sú to: Divé maky, Mládež ulice, Námestie pre ľudí, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom, Zelená hliadka a, samozrejme, Komunitná nadácia Bratislava.

SLOVENSKÝ PACIENT želá úspešnú plavbu a dobré počasie.

 

 

Pridaj komentár