PREŠOV: Nemocnica vďaka Dňu narcisov zlepší vybavenie onkológie

Prešov 21. mája (TASR) – Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove bude môcť na skvalitnenie liečby onkologických pacientov využiť 14.500 eur.
Hovorkyňa nemocnice Renáta Cenková pre TASR uviedla, že tieto prostriedky im pridelila Generálna rada Ligy proti rakovine (LPR), ktorá ich vyzbierala počas tohtoročného Dňa narcisov.
Podľa Cenkovej LPR venovala nemocnici od roku 2001 do roku 2011 zo spomínanej verejno-prospešnej finančnej zbierky spolu viac ako 85.000 eur. Pripomenula, že napríklad oddelenie radiačnej onkológie fakultnej nemocnice je jediným svojho druhu v regióne a využívajú ho pacienti z celého Prešovského kraja.
„Prostriedky, ktoré sme získali tento rok, využijeme na nákup umývacích a dezinfekčných zariadení pre podložné misy, podložku pre ožarovanie pacientov s karcinónmi pľúc, prsníkov a hornej dutiny brušnej, injektomaty na podávanie cytostatík či stoličky pre pacientov,“ informovala hovorkyňa nemocnice.
Zdôraznila, že v prešovskej FNsP pracuje vďaka pomoci LPR aj psychologička, ktorá má ambulanciu na prízemí oddelenia klinickej onkológie. „Tá je k dispozícii pacientom s onkologickým ochorením, ako aj ich rodinným príslušníkom každý piatok,“ doplnila Cenková.
Cieľom Dňa narcisov je upozorniť verejnosť na problematiku boja proti rakovine, preniesť informácie bližšie k ľuďom, aby sa z tejto choroby nestal strašiak. Verejnoprospešná finančná zbierka sa koná každý rok v apríli a jej nezameniteľným symbolom je žltý narcis. Počas tohtoročného dňa narcisov sa podarilo vyzbierať vyše jeden milión eur.

Pridaj komentár