PIEŠŤANY: Kúpele sa pripravujú na Svetový deň reumatizmu

Piešťany 1. októbra (TASR) – Piešťanské kúpele sa pripravujú na Svetový deň reumatizmu, ktorý pripadá na 12. októbra a patrí ľuďom s ochoreniami pohybového aparátu. Jeho cieľom je upriamiť pozornosť na problematiku týchto ochorení a postavenie reumatikov v spoločnosti. Informovala TASR manažérka kúpeľov Jana Štefečková, podľa ktorej má väčšina ľudí problémy s kĺbmi a chrbticou.
„Kúpele Piešťany pripravili na tento deň bohatý program pre širokú verejnosť. Záujemcovia sa môžu dozvedieť rôzne informácie o reumatických ochoreniach a ich liečbe. Môžu získať hodnotné informácie počas medicínskych prednášok kúpeľných lekárov, ktoré sa budú sa týkať reumatických ochorení v detskom veku, osteroartritídy a možností kúpeľnej liečby pri reumatických ochoreniach,“ uviedla Štefečková s tým, že pacienti získajú množstvo rád, ako proti reume bojovať.
Podľa manažérky okrem toho môžu klienti vyskúšať kúpeľné procedúry, ako napríklad bahenný zábal, zrkadlisko alebo niektorú z masáží so zľavou, alebo si zakúpiť pobyt len v tento deň so zľavou. „Návštevník dostane voľný vstup do Balneologického múzea v Piešťanoch, kde na neho čakajú zaujímavé expozície, výjavy zo života v kúpeľoch a meste z minulých storočí, mamutí kel alebo vyše 22.000 rokov stará soška Moravianskej venuše,“ ozrejmila Štefečková.

Pridaj komentár