Otvorili festival zdravia a zdravého životného štýlu

V bratislavskom Ružinove sa v miestnom Dome kultúry tento víkend odohráva 17. ročník festivalu zdravia a zdravého životného štýlu – Dni zdravia. Festival od 13. do 14. apríla 2013 ponúka konzultácie s odborníkmi, ktorí sú pripravení podeliť sa so svojimi skúsenosťami a poznaním.

Dni Zdravia prezentujú medzinárodne erudovaných ľudí a širokospektrálne praktické a teoretické pohľady na životné dianie, zdravie a životný štýl. Pre účastníkov je pripravený súbor prednášok a workshopov na aktuálne témy lekárskej vedy. Tiež alternatívne postupy v oblasti zdravia, prevencie a duševnej hygieny. Dozviete sa napríklad o 88 krokoch k lepšiemu vzťahu, sile ilúzií, cvičení falun gong, zdravom chutnom jedle, alebo o liečivých šperkoch. Nebudú chýbať filmové projekcie, interaktívna výstava hračiek a exkluzívna výstava obrazov Svet v tušení. Súčasťou festivalu budú aj predajné trhy s výrobkami remeselníkov.

Podľa Mgr. Petra Tótha, ideového otca a hlavného organizátora festivalu, základný zámer a cieľ zostáva počas všetkých ročníkov zachovaný. Hlavným poslaním Dní zdravia je robiť osvetu, vytvárať  mostík spolupráce a vzájomnej komunikácie medzi  akademickou vedeckou obcou a predstaviteľmi alternatívneho, holistického pohľadu. V takto jedinečne vytvorenom priestore sa môžu návštevníci zoznámiť na jednom mieste s rôznymi metódami, technikami, vyberať z nich a vyskúšať ich. Alebo sa iba jednoducho zamyslieť, nechať inšpirovať k tomu, aby sme niečo inak, efektívnejšie urobili pre svoje zdravie.

Program festivalu nájdete uverejnený na internetovej stránke www.dnizdravia.sk.

Pridaj komentár