Otvorenie hokejovej akadémie Zdena Cígera podporili aj Višnovský s Hossom

Dnes, 25. augusta, bola v športovom areáli na Drieňovej ulici v Bratislave oficiálne otvorená Hokejová akadémia bývalého slovenského hokejistu, reprezentanta a trénera Zdena Cígera STARS for STARS. Na otvorení akadémie nechýbali ani viaceré hokejové hviezdy. Okrem čerstvého víťaza Stanleyho pohára Mariána Hossu projekt podporili obrancovia Ľubomír Višňovský a Richard Lintner a útočník Marek Uram. SLOVENSKÝ PACIENT bol medzi pozvanými.

Zdeno Cíger na akcii pre portál SLOVENSKÝ PACIENT uviedol: „Pán primátor Ftáčnik mi pomohol, čo sa týka zmlúv, povolení a prenájmu. Župan Frešo prispeje finančne, pán starosta Ružinova Pekár o nás vie. Ja som sa snažil s majiteľom areálu vytvoriť podmienky pre kvalitný hokej. Mám tu deti z domovov, okolia Bratislavy, sú takí, ktorí na to nemajú, aj takí, ktorí majú… Som otvorený pre všetkých. Keď nás oslovia povedzme zo športových škôl a klubov, a budú chcieť využiť náš priestor, vieme sa dohodnúť“.

Usporiadatelia pamätali aj na najmenších, ktorým sa prihováral moderátor. Detičky si užili maľovanie na tvár, nafukovací hrad, ihrisko, počas podujatia videli ukážky tréningov. Atrakciou pre šoférov boli testovacie jazdy na nových autách. Nielen nás zaujali ukážky tréningovej prípravy športovcov Cross fit, čo je silový a kondičný program, ktorý sa sústreďuje na neustále obmieňanie funkčných pohybov pri vysokej intenzite, a pomocou nich prispieva k vytvoreniu celkovej fyzickej kondície.

Na mieste sme zaznamenali aj niektoré spätné väzby od prítomných ľudí. Jedna zo zúčastnených mamičiek nám povedala: „Syn je hokejista, chodíme s ním na zápasy, sledujeme ho. Ťahákom pre nás je, že prišiel Višňovský aj Hossa, dúfame, že si odnesieme autogramy. Neprekáža nám, že prší.“ Oslovený otecko sa vyjadril: „Som tu prvýkrát, syn má šesť, hráva tenis. Prišli sme, aby videl nejaké vzory…“ Ďalší rodič: „Nie sme z Bratislavy, syn profesionálne hráva florbal, ale v zime hokej. Má dvanásť rokov, je športový typ“. Mladá žena so zdravotným hendikepom, ktorá prišla sama, reagovala takto: „Prilákal ma program, som fanúšička hokeja cez otca, ja nešportujem. Hokej pozeráme doma v telke“.

STARS for STARS je projekt špičkových slovenských športovcov a agentúry B&D, ktorého základným zmyslom a zameraním je rozvoj športu a zvýšenie povedomia verejnosti o tomto fenoméne, i o športových reprezentantoch Slovenska. Cieľom je podpora športových hviezd zajtrajška, teda talentovaných a nadaných mladých ľudí, ktorí budú s veľkou pravdepodobnosťou reprezentovať našu krajinu vo svojich disciplínach v neďalekej budúcnosti.

Foto: archív STARS for STARS

Pridaj komentár