Onkologickí pacienti naberajú silu v táboroch podporených z Dňa narcisov

Bratislava 22. júla (TASR) – V Sanatóriu Tatranská Kotlina si od 17. do 30. júla leto spríjemňuje 35 detských onkologických pacientov vo veku 14 až 18 rokov. Hneď po tomto pobyte sa bude ďalších 35 pacientov vo veku šesť až 13 rokov rekreovať v Pružine. Tábory realizuje Klub Detskej Nádeje a finančné náklady v plnej výške hradí Liga proti rakovine. TASR informovala projektová manažérka z Ligy proti rakovine Martina Myjavcová-Slušná.
Tábory pre detských onkologických pacientov zastrešuje Liga proti rakovine trinásty rok v rámci psychosociálnej pomoci pacientom a ich rodinám a finančne hradí z výnosu verejnej finančnej zbierky Deň narcisov. „Cieľom detských táborov je umožniť malým i dospievajúcim onkologickým pacientom po liečbe načerpať nové sily, pomôcť im aspoň na chvíľu zabudnúť na ochorenie a poskytnúť priestor pre vzájomnú podporu,“ uviedla Myjavcová-Slušná s tým, že na prvom turnuse v Tatranskej Kotline sa o deti stará 12 skúsených animátorov a na zdravotný stav detí dohliada lekár. „Program pobytu je rozdelený na pohybové aktivity, logické hry i poznávacie výlety do okolia Vysokých Tatier,“ dodala.
V spolupráci s Klubom Detskej Nádeje podporí Liga proti rakovine z výnosu 15. ročníka Dňa narcisov ešte dva turnusy pre ďalších 57 pacientov. Celkovo v tomto roku vyčlenila Liga proti rakovine na tábory pre detských onkologických pacientov 35.000 eur.

Pridaj komentár