Neurochirurgická klinika UNLP Košice prešla rozsiahlou rekonštrukciou

(Zdroj foto: UNLP Košice)

Počas uplynulých mesiacov boli na tomto významnom košickom pracovisku realizované rôzne stavebné a inštalačné úpravy a opravy. Náklady predstavujú finančnú čiastku 213 000 eur s DPH.

V rámci stavebných a inštalačných prác pribudli nové rozvody elektroinštalácie, vrátane nových svietidiel a vypínačov. Na všetkých izbách boli vymenené umývadlabatérie, s doplnením PVC obkladov a keramických dlažieb.

Pribudli aj ochranné držadlá a zvodidlá na stenách, či vstupné dvere na pacientskych izbách. Celé pracovisko bolo vymaľované, a to vrátane obnovy náterov zárubní a vykurovacích telies.

„Aj touto cestou sa chceme poďakovať za výrazné vylepšenie nášho pracoviska. Rekonštrukciou získal personál kliniky lepšie pracovné podmienky a pacienti príjemnejšie prostredie pri svojej liečbe,“ uviedol prednosta kliniky Miroslav Gajdoš.

Výraznou obnovou prešli aj samostatné bezbariérové sprchy pre imobilných pacientov, zariadenia na osobnú hygienu (pre pacientov aj personál), nadštandardné izby, vyšetrovňa, denná miestnosť sestier, vrátane dodávky a montáže kuchynskej linky, či zasadacia miestnosť.

Zdroj foto: UNLP Košice
rekonštrukcia v unlp košice
Zdroj foto: UNLP Košice
Neurochirurgická klinika UNLP Košice 3
Zdroj foto: UNLP Košice

Neurochirurgická klinika UNLP Košice

Neurochirurgická klinika začala svoju samostatnú činnosť v roku 1982 na Triede SNP 1. Ako jediné neurochirurgické pracovisko v Košickom a Prešovskom kraji, poskytuje liečebno-preventívnu starostlivosť pre vyše 1,5 milióna obyvateľov.

Neurochirurgická klinika UNLP Košice ponúka široké spektrum operačných výkonov. V minulom roku tu bolo vykonaných 2419 operácií, z toho prevládajú operácie mozgu, lebky a chrbtice.

Zdroj: UNLP Košice

Redakčne upravené a krátené (jam)

Pridaj komentár