Na Sekieri športovali pacienti a zdravotníci

V sobotu 4.5.2013 zorganizovalo OZ Šanca pre pečeň v Športcentre EKOMA Zvolen – Sekier priateľský volejbalový zápas pacientov proti zdravotníkom. Na podujatí sa snúbila snaha o čo najlepší športový výkon s dobrou náladou. Výsledok stretnutia nie je dôležitý.

„V tento deň porazení zostali doma a víťazmi sa stali všetci účastníci. Hral sa tu aj tenis a bowling, a deti si tiež prišli na svoje, keďže v areáli mali k dispozícii dostatok atrakcií. Podarilo sa nám zabezpečiť dobré počasie, takže akcia bola po všetkých stránkach vydarená“, povedala pre náš portál predsedníčka združenia Oľga Štefanická. Organizátori pritom našli priestor aj na krátku besedu s lekárom a spev pri harmonike.

Šanca pre pečeň je občianske združenie pacientov, v prevažnej miere s vírusovými a nealkoholickými ochoreniami pečene. Okrem nich však združujú aj rodinných príslušníkov a sympatizantov. Garantom ich odbornosti a vzdelávania je Slovenská hepatologická spoločnosť. V apríli tohto roku združenie oslávilo 4. výročie svojej činnosti.

Pridaj komentár