KOŠICE: Univerzitná nemocnica má na pôrodných sálach nové kardiotokografy

Košice 20. júla (TASR) – V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach na II. Gynekologicko-pôrodníckej klinike pribudli nové kardiotokografy, ktoré pomôžu mamičkám. Na pracovisku na Rastislavovej ulici mala UNLP dosiaľ len tri staršie kusy prístrojov. Dva z nich už majú viac ako 20 rokov.
Riaditeľ UNLP Ladislav Rosocha povedal, že vďaka novým kardiotokografom sa môžu pôrodníci vyhnúť mnohým komplikáciám. „Kardiotokografy sme umiestnili priamo na pôrodné sály. Tam budú najviac užitočné. Snímajú totiž kontrakcie maternice i srdce plodu v tele matky pred aj počas pôrodu,“ vysvetlil Rosocha.
Nemocnica podľa neho poskytuje vysoko kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov z celého Košického kraja v špecifických odboroch aj pre celý východoslovenský región, zamestnáva rad špičkových odborníkov. „Naším cieľom nie je len liečiť, ale aj včas odhaľovať problémy a kardiotokografy sú tu presne na to,“ doplnil Rosocha.
Kardiotokografy získala UNLP vďaka výťažku z akcie Mesto zdravia, ktorá sa konala ešte na začiatku mája pod záštitou primátora Košíc Richarda Rašiho. Vtedy využilo možnosť absolvovať preventívne prehliadky počas prechádzky množstvo ľudí.
„Zbieraním pečiatok za jednotlivé vyšetrenia a poradenstvo v rôznych oblastiach pomohli navýšiť sumu, ktorú spoločnosť Gedeon Richter venovala nemocnici,“ priblížila hovorkyňa UNLP Ladislava Šustová. Počiatočný vklad bol 3000 eur a celková suma sa napokon vyšplhala na 5212 eur.

Pridaj komentár