Druhý marcový týždeň je venovaný informáciám o mozgu

Bratislava 5. marca (TASR) – Počas budúceho týždňa sa v 61 krajinách sveta vrátane Slovenska uskutočnia osvetové podujatia na tému mozog, jeho činnosť, výkonnosť, fungovanie, ale aj zlyhávanie. Svet pozná túto akciu pod názvom „Brain Awareness Week“, u nás je známa ako Týždeň mozgu. Slovensko sa do projektu zapojí tento rok šiestykrát, a to vďaka iniciatíve Slovenskej Alzheimerovej spoločnosti a jej partnerov.
Od pondelka 11. marca do nedele 17. marca sa tak na viacerých miestach Slovenska uskutočnia prednášky, prezentácie, tréningy pamäti, tvorivé dielne, besedy či dni otvorených dverí, a to v knižniciach, na školách, v zariadeniach sociálnych služieb, ale aj v poradniach zdravia Regionálnych úradov verejného zdravotníctva SR, či na vybraných územných spolkoch Slovenského Červeného kríža. Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, ale aj upozorniť na možné ochorenia mozgu.
V Bratislave sa v stredu 13. marca v Zičiho paláci o 14.30 h uskutoční akcia Zaostrené na mozog. Jej súčasťou bude prednáška profesorky Daniely Ostatníkovej, ktorá priblíži procesy v mozgu. Následne trénerka pamäti Mária Čunderlíková naučí záujemcov triky na udržanie bystrej mysle a pohotovej pamäti. Záštitu nad akciou prevzala starostka Starého Mesta Tatiana Rosová.
Hlavnými partnermi Slovenskej Alzheimerovej spoločnosti v akcii Týždeň mozgu sú Centrum MEMORY, Nadácia MEMORY a Neuroimunologický ústav SAV – organizácie, ktoré svoju činnosť orientujú na problematiku čoraz rozšírenejšieho ochorenia mozgu – Alzheimerovej choroby.
TASR informovala správkyňa Nadácie MEMORY a tajomníčka Slovenskej Alzheimerovej spoločnosti Alžbeta Veselá.

Pridaj komentár