Deň krivých zrkadiel 2017 v sobotu skrášli Sad Janka Kráľa

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

11. jún – Deň krivých zrkadiel – je dňom ľudí s mentálnym postihnutím.

S heslom „Sme iní, ale nie horší!“ pootvoríme dvere do ich sveta, spoznáme ich talent, schopnosti, názory. A každý, kto chce, sa môže započúvať.

V rôznych mestách Slovenska budú prebiehať koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia a rozličné sprievodné podujatia.

Budete si môcť zakúpiť originálne výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím – také, aké nemá nik!

Tohtoročný Deň krivých zrkadiel v Bratislave bude opäť niečím výnimočný

Už dnes (9.6.2017) ľudia s mentálnym postihnutím v spolupráci s dobrovoľníkmi pomôžu komunite. Budú revitalizovať lavičky a odstraňovať náletové dreviny v Sade Janka Kráľa v Petržalke. Aktivita sa bude konať v rámci akcie Naše mesto 2017, ktorú podporila Nadácia Pontis, v spolupráci s MČ Petržalka.

V prípade dobrého počasia odštartuje 11. júna popoludní, v Sade Janka Kráľa a pri Auparku, Piknik tvorivosti a zábavy. Od 14:00 do 16.00 budete môcť ochutnať tanec, tkanie na krosnách, netradičné športy, rôzne veselé súťaže a hry plné pohody a radosti.

Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť! Počas celej akcie budú svoje originálne výrobky v stánkoch ponúkať zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a chránených dielní z Bratislavy a okolia.

Bubnový sprievod CAMPANA BATUCADA

Od 16:00 do 17:00 sa cez Aupark a Sad Janka Kráľa preženie bubnový sprievod CAMPANA BATUCADA. Bodkou za celou akciou bude koncert Thomasa Puskailera a skupiny La3no Cubano pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská), od 17:00 do 19:00.

Akciu moderuje Karin Haydu. Vstup je voľný! Koncert od 17:00 sa koná za každého počasia, aj v prípade dažďa!

Záštitu nad podujatím prevzal starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.

Deň krivých zrkadiel 2017 sa 12. – 15. júna uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Nitre, Spišskej Novej Vsi, Tornali, Trenčíne a Košiciach.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR je občianske združenie. Vyvíja činnosť na celom území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 44 miestnych organizácií s počtom členov takmer 10 000 osôb. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

Zdroj: Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR 

Pridaj komentár