BRATISLAVA: Projekt Na bicykli deťom pomôže chorým chlapcom a dievčatám

Bratislava 1. júna (TASR) – Pomôcť detským pacientom s onkologickým ochorením sa rozhodla skupina cyklistických nadšencov, ktorí absolvujú v stredu 8. júna 2. ročník medzinárodnej cyklotúry Na bicykli deťom. Trasa vedie naprieč celým Českom a Slovenskom. Začína sa v západočeskom Aši a končí na východe v slovenskej obci Nová Sedlica, kam pelotón dorazí 18. júna.
Charitatívny projekt podporil na dnešnej tlačovej besede v Bratislave aj minister financií Ivan Mikloš, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, mnohí umelci a športovci na čele s majstrom sveta jazdiacim na vysokom bicykli Jozefom Zimovčákom a olympijskými víťazmi, bratmi Hochschornerovcami. „Najmä mladým generáciám by sme mali pripomínať, že šport je dôležitou súčasťou našich životov. Rozvoj športových aktivít spolu s cykloturistikou patria medzi priority bratislavskej župy a projekt Na bicykli deťom si zaslúži našu veľkú pozornosť, keďže výťažok z podujatia je venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom.“
Pelotón v priebehu 11 dní prekoná trasu dlhú 1635 km a rozdelenú do 11 etáp. Za vyzbierané peniaze sa uskutoční v Tatranskej Lomnici prvý česko-slovenský rekondičný pobyt pre onkologicky choré deti. Na prvom ročníku podujatia sa zúčastnilo okolo 1200 cyklistov.

Pridaj komentár