BRATISLAVA: Na akciu Kardiobeh – Kardiokrok prišlo okolo 500 ľudí

Bratislava 2. októbra (TASR) – V bratislavskom Sade Janka Kráľa sa dnes popoludní uskutočnilo rekreačno-športové podujatie k Svetovému dňu srdca. Na akciu Kardiobeh – Kardiokrok prišlo okolo 500 ľudí, ktorí sa zapísali na okruh okolo sadu na petržalskej strane Dunaja. Svojou aktivitou prišli podporiť celosvetový boj proti srdcovým chorobám.
Vysoký tlak krvi je jeden z najrizikovejších faktorov ochorení srdca a mŕtvice a v rebríčku príčin úmrtí zabijak číslo jedna. Aj preto tohtoročný Svetový deň srdca má povzbudiť ľudí pod heslom Poznajte svoje riziko. Organizátori v rámci Svetového dňa srdca spoločne vyzývajú ľudí, aby sa zapojili do boja proti kardiovaskulárnym chorobám. Cieľom je podporiť jednotlivcov, aby prevzali kontrolu nad zdravím srdca a prispeli k prevencii voči cievnym ochoreniam, vrátane srdcových chorôb a mozgovej príhody. Na Slovensku Svetový deň srdca tradične podporuje Slovenská kardiologická spoločnosť a Slovenská nadácia srdca.
Svetová federácia srdca vyhlásila za Deň srdca 29. september. Je to nevládna organizácia so sídlom v Ženeve orientovaná na prevenciu a kontrolu srdcových ochorení a mŕtvice. Zahrňuje 196 členských kardiologických spoločností a nadácií srdca z viac ako 100 krajín pokrývajúcich regióny Ázie-Pacifiku, Európy, východného Stredomoria, Ameriky a Afriky.

Pridaj komentár