Akútna starostlivosť o malých pacientov má byť v bratislavskej DFNsP zabezpečená

Bratislava 23. novembra (TASR) – Akútna zdravotná starostlivosť pre detských pacientov má byť v bratislavskej Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou zabezpečená aj po prvom decembri. „Máme pripravené krízové prevádzky tak, aby starostlivosť bola zabezpečená. Konkretizovať vopred, ako budeme postupovať po 1.12.2011, považujeme za predčasné, nakoľko dnes nevieme, koľko lekárov budeme vedieť do služby postaviť,“ povedala pre TASR hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická. 
Plánovaná a odkladná zdravotná starostlivosť, ktorá znesie odklad, však bude podľa jej slov na nevyhnutne dlhý čas odložená. „DFNsP v Bratislave v súčasnosti neobjednáva pacientov na neakútne operácie na mesiac december a tiež neprijíma pacientov na závažnejšie neakútne zákroky naplánované na november s potrebou dlhšej hospitalizácie alebo hospitalizácie v Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny. Všetky opatrenia sú navrhnuté tak, aby detský pacient nebol vystavený riziku,“ zhrnula.
Či sa ministrovi zdravotníctva Ivanovi Uhliarikovi podarí odvrátiť hrozbu hromadných výpovedí lekárov, zatiaľ nie je jasné. Ani po jeho pondelkovom (21.11.) nočnom rokovaní s lekárskymi odborármi sa totiž nepodarilo dospieť k dohode. Rokovania s lekárskymi odbormi tak pokračujú, v utorok (22.11.) sa stretli s poslancami parlamentného výboru pre zdravotníctvo a dnes by mali hovoriť aj s prezidentom Ivanom Gašparovičom a premiérkou Ivetou Radičovou.

Pridaj komentár