StressFix pomôže zmierniť úzkosť aj nervozitu

Hektická doba so sebou prináša aj zvýšené nároky na fyzickú i psychickú výkonnosť človeka. Tento fakt sa negatívnym spôsobom podpisuje pod duševným zdravím jedinca, ktoré sa naštrbuje a zhoršuje. Duševná nerovnováha, nepokoj, úzkosť, stres či nervozita – to je iba zlomok z problémov duševného charakteru, s ktorými sa pacienti často krát zdôverujú svojmu lekárovi. Pomôcť s riešením týchto problémov vám môže aj výživový doplnok StressFix.

Úzkosťou reagujeme na stres

Úzkosť predstavuje veľmi závažný duševný stav, ktorý sa prejavuje nielen jednotlivými psychickými, ale aj telesnými príznakmi. Ide o ťažko definovateľný pocit obáv z budúcich záchvatov paniky. Každý jeden nový záchvat paniky úzkostné stavy len znásobuje a posilňuje. Úzkosť však nie je duševným problémom, ktorý sa objavuje náhodne a bezdôvodne. Ide o jeden zo sprievodných znakov intenzívneho a dlhotrvajúceho, teda chronického stresu. Naše telo nám úzkosťou dáva najavo, že niečo nie je v poriadku.

Extrémna úzkosť alebo nervozita dokáže zmeniť náš život od základov, a preto by ste ju mali podchytiť čo najskôr a naučiť sa ju zvládať. Anxieta (úzkosť) je charakteristická nasledovnými najčastejšími príznakmi:

 • búšenie srdca
 • triašky a vnútorné chvenie
 • výrazné potenie
 • zhoršená respirácia
 • slabosť
 • nevoľnosť v bruchu
 • panika
 • nepokoj
 • závraty
 • strach zo straty kontroly
 • nekomfortné pocity na hrudi
 • tetanický syndróm

Každý jeden symptóm, ktorý je typický pre úzkosť, sa môže u konkrétneho jednotlivca mierne líšiť. Inak povedané, vaša úzkosť sa môže prejavovať inak, ako v prípade iného jedinca.

Spúšťače úzkosti

Úzkosť ako nepríjemný mentálny stav, samozrejme, nepredstavuje bežný problém, s ktorým by ste sa mali stretnúť každý deň, avšak je veľmi dôležité dbať na jej prevenciu, keďže denno-denne na nás číha množstvo faktorov, ktoré nám ju môžu privolať. Najčastejšie hovoríme o externých faktoroch, ktoré podporujú riziko výskytu úzkosti. Trpíte dlhodobým stresom z dôvodu nadmerného pracovného zaťaženia, školských povinností či súkromných záležitostí? Ak áno, tak vedzte, že by ste si na úzkosť mali dávať poriadny pozor, pretože patríte do skupiny rizikových osôb.

Za hlavného spúšťača úzkosti je považovaný, ako sme už aj vyššie spomínali, nadmerný a dlhodobý stres, a to v jeho rôznorodých podobách. Častou príčinou nepríjemných úzkostných stavov býva aj užívanie návykových látok, ktorými sa často ľudia snažia potlačiť príznaky stresu. Tento postup je nesprávny a v žiadnom prípade by ste ho nemali praktizovať. Úzkosť však nie je iba jedným z následkov psychického tlaku či stresu, teda problémov tkvejúcich v našej psychike, ale i jedným z príznakov fyzických ochorení. Zabúdať by sme však nemali ani na vedľajšie účinky mnohých moderných liekov, ktoré môžu jedincovi navodzovať pocity nepohodlia, nervozity či úzkosti.

StressFix uvoľnuje a upokojuje

StressFix je výživovým doplnkom, ktorý je vytvorený na prírodnej báze. Čerpá  z blahodarnej sily prírody, ktorá je schopná nám výrazne pomôcť aj v duševnej oblasti. StressFix sa môže pochváliť unikátnym zložením, nakoľko jeho obsahom je 5 najliečivejších rastlín, ktoré nám pomáhajú udržiavať naše duševné zdravie v dobrej kondícii. Svoje priaznivé účinky doplnok StressFix odvodzuje zo sily medovky lekárskej, levandule lekárskej, valeriány lekárskej, slncovky kalifornskej a mučenky opletavej. Tieto blahodarné rastliny sa starajú o uvoľnenie a upokojenie našej psychiky, ktorá je denno-denne pod veľkým stresom a tlakom.

K sile matky prírody sa však pridávajú aj životu dôležité vitamíny a minerálne látky, z ktorých by sme vyzdvihli hlavne magnézium bisglycinát, ktorý pocítite hlavne v prípadoch, ak vás trápia úzkostné ataky a tetanický syndróm. StressFix vám však pomocnú ruku podá aj pri nervozite, nepokoji a duševnej nerovnováhe, teda pri nepríjemných následkoch dlhodobého stresu vášho organizmu. Nedovoľte, aby sa z vášho života vytrácala radosť a skvelá nálada kvôli modernej pliage dnešnej doby, ktorou je stres.

Výživový doplnok StressFix bol navrhnutý tak, aby úzkosť, tetánia, nervozita, nepokoj a stres nemali vo vašom živote šancu a aby ste sa každý deň mohli ráno zobudiť s pocitom pohody a radosti.

Čo ste o úzkosti nevedeli

Všetci sa určite zhodneme na tom, že úzkosť alebo anxieta je veľmi závažným duševným stavom, s ktorým sa neradno zahrávať. Povedali sme si už viac o jej typických príznakoch, avšak myslíme si, že nasledujúce fakty o tomto duševnom stave vás prekvapia.

Jedným z najkurióznejších faktov o úzkosti je to, že dokáže zmiasť našu čuchovú schopnosť. Bol vykonaný istý výskum, ktorý prišiel so záverom, že ľudia trpiaci úzkostnými stavmi majú vyššiu šancu, že budú nesprávne rozoznávať rôzne pachy. Vedeli ste o tom, že určité stravovacie návyky môžu ovplyvňovať intenzitu vašej úzkosti? Ak budete dodržiavať zdravé stravovacie návyky, t. j. pravidelná konzumácia ovocia a zeleniny, rýb, mias a celozrnných výrobkov, je oveľa nižšia šanca, že vaše úzkostné stavy budú intenzívne.

Málokto taktiež vie, že osoby, ktorých život je sužovaný úzkosťou, dokážu oveľa rýchlejšie zaregistrovať zmeny v mimike ľudí. Avšak tento fakt má aj druhú stranu mince, ktorá spočíva v tom, že takíto ľudia často vyvodzujú predčasné závery a často nedokážu odhaliť správny zmysel emócií druhého človeka na základe mimiky.

Úzkosť určite netreba brať na ľahkú váhu, keďže je zodpovedná za mnohé zdravotné komplikácie a ťažkosti, ktoré sa odzrkadľujú v našom každodennom fungovaní. Odporúčame vám vyskúšať StressFix, ktorý je vďaka svojmu prírodnému zloženiu ideálnym preventívnym prostriedkom pred úzkosťou, nervozitou a stresom.

Poznámka: Redakcia nezodpovedá za obsahovú a gramatickú správnosť PR článku.

Pridaj komentár